Magyarok Nagyasszonya ünnepe

2022. október 07-én iskolánk védőszentjének, a Magyarok Nagyasszonyának ünnepéről idén is méltó módon  megemlékeztünk. A reggeli ünnepi szentmisén Herbst Ádám káplán mesélt arról, hogyan lett a Szűzanya a Magyarok Nagyasszonya. Iskolánk kórusa is szolgált a misén Nagyné Demeter Ilona vezetésével, tőlük most is szebbnél szebb egyházi énekeket hallhattunk. Az ünneplést az iskolánk új tornatermében folytattuk. Fábián Zoltán dalnok és Thököly Vajk költő érkezett hozzánk. Műsorukban a dalok és a versek a család, a szülőföld, a haza és az anyanyelv szeretetéről és a keresztény hit fontosságáról szóltak. Sikó Hanna 2.a osztályos tanuló a költővel párbeszédben adta elő Az anyanyelvem című verset. Zárásként az előadók és iskolánk diákjai, pedagógusai közösen elénekelték a szerzőpáros megzenésített művét:
A legnagyobb érték (örökségem a magyar nyelv). Csodálatos élmény volt!

” Így éneklem el dalom,

Így sírom el a bánatom,

Így hallhatod az örömöm,

Így mondom neked:- Köszönöm.

Így tanítom a gyermekem,

Így mesélem történetem,

Örökségem tovább adom,

Elveszni soha nem hagyom! ”

Igazán jó hangulatú, szívet, lelket melengető műsort láthattunk! Köszönjük Kazárné Kalber Nikolettának az együttműködését! A Mezőkövesdi Nonprofit  Kft. segítségével valósult meg a program!

Juhászné Derekas Judit a műsor szervezője