28. Országos Csecsemő- és Kisdedgondozási verseny országos döntője
A május havi étkezési térítési díjak befizetésének időpontja:
2024. június 10 – 11. 7:30 – 15 óráig!!
(hétfő – kedd)
A térítési díjat átutalással is befizethetik az alábbi számlaszámra:
11734107-26077914 (közl: gyermek neve, osztálya)
Az étkezési számlát e-mailben előzetesen megküldjük.
Kérjük az étkezési ill. elviteli szándékot hét elején, lehetőleg hétfőn jelezni, mert előfordulhat, hogy a későn leadott igényeket már nem tudjuk teljesíteni. Az étkezést az adott napon reggel 8:00-ig lehet lemondani.
A nyersanyagellátástól függően az étlap változhat.
Az ételek allergén összetevőket tartalmazhatnak /glutén, tojás, szója, tej, diófélék, zeller, mustár, hal, szezámmag/
100% |
50% |
|
|---|---|---|
| EBÉD |
630 Ft
|
315 Ft
|
| TÍZÓRAI, EBÉD, UZSONNA |
1030 Ft
|
515 Ft
|
Tisztelt Szülők!
Egyre közelebb a Boldog Gizella Katolikus Óvoda nyitásának időpontja. Több mint 40 család jelezte, hogy gyermeküket szeretnék a katolikus óvodába járatni. Ismételten kérem őket, ha már beiratkoztak az önkormányzati vagy más óvodába ott jelezzék, hogy szeptembertől a Boldog Gizella Katolikus Óvodába szeretnék átíratni gyermeküket! Úgy tervezzük hogy a létszám alapján 2 óvodai csoportot indítunk. Ezekben a csoportokban 4 óvodapedagógust tudunk foglalkoztatni, akiket most bemutatunk:
Demeterné Monostori Tamara
Óvodapedagógus diplomámat 2003-ban vettem át a Debreceni Egyetem Hajdúböszörményi Pedagógiai Főiskolai Karán, 14 éve dolgozom óvó néniként.
Hivatásomnak tekintem a munkám, örömmel és megelégedéssel tölt el, hogy azt csinálhatom, amit igazán szeretek, gyermekekkel foglalkozhatom.
A mindennapok során legfontosabb célom, hogy a gyerekek elfogadó és befogadó, szeretetteli és harmonikus légkörben nevelődjenek, és fejlődjenek azon képességeik, melyek segítségével az iskolakezdés és beilleszkedés zökkenőmentessé válik. Arra törekszem, hogy mindenre nyitott, kedves, vidám, sokoldalú, érdeklődő, talpraesett
gyerekeket neveljek, akik megállják a helyüket az iskolában és az élet minden területén.
Művészi beállítottságú vagyok, így hitvallásomnak tekintem, hogy az „óvodai nevelés a művészetek eszközével” történjen. Számomra nagyon fontos a gyermekek elfogadása, a segítő és példamutató magatartás, alkalmazkodó, önzetlen segítőkészség.
Demeterné Pető Gabriella
2020. nyarán végeztem az egri Eszterházy Károly Egyetem Pedagógiai Főiskolai Karán, mint óvodapedagógus. 4 éve dolgozom óvónéniként.
Gyermekekkel foglalkozni számomra hívatás. Minden gyermek más, mindegyik külön kis egyéniség, aki tehetséges valamiben.
Fontosnak tartom munkám során, hogy nyugodt, befogadó, szeretetteljes légkörben, a lehető legtöbbet tapasztalva, játékosan, a gyermekek tehetségét kibontakoztatva, a szülőkkel együttműködve, a világra nyitott, érdeklődő, vidám, talpraesett gyermekeket neveljek, akik megállják helyüket az iskolapadban és a további életük során is.
Mivel kreatív embernek tartom magam, így fontosnak tartom, hogy a gyermekek megismerkedjenek a különböző művészeti ágakkal, kreatív technikákkal, amelyek által megmutatkozik tehetségük, fejlődik képzeletük, gondolkodásmódjuk, látásmódjuk, önismeretük, szépérzékük.
Számomra nagyon fontos az önzetlen segítőkészség, a gyermekek szeretete, az egymás iránti tisztelet és elfogadás, valamint a példamutató magatartás.
A 2024/2025-ös tanévtől szeretettel várom leendő kis óvodásaimat a Boldog Gizella Katolikus Óvodában.
Gáspár Sarolta
Kedves leendő Ovisaink!
Gáspár Sarolta vagyok, azaz Saci néni. Friss pályakezdőként számomra a legfontosabb, hogy a gyermekek életkoruk, egyéni képességeik figyelembevételével fejlődjenek.
Számomra prioritást élvez, hogy a gyermekek kihasználják a zene és a mozgás adta lehetőségek minden formáját. Ehhez segítségül van a már megszerzett grassroots szervezői tanfolyamom és az így tedd rá tavaszi képzése.
Célom egy családias, bensőséges légkör kialakítása a szülők és az óvodai nevelők segítségével, hogy egy mindenre nyitott, kedves, vidám, sokoldalú, érdeklődő, talpraesett gyerekeket neveljek.
Vass Zsuzsanna
Pályámat 2001-ben, tanárként kezdtem, majd a sors úgy rendezte, hogy 2011-ben kipróbálhattam magam a 3-6 éves életkorú gyermekek között is. 2015-ben a II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola óvodapedagógus szakán diplomáztam, s azóta óvónéniként azon munkálkodom, hogy nyugodt, szeretetteljes légkörben neveljem a rám bízott gyermekeket.
Gyermekek iránt elkötelezett, környezetemre nyitott, motivált személynek tartom magam. Az egyéni különbségek, sajátosságok figyelembevételével törekszem mindenkit egyenlőként kezelni, igazságos döntéseket hozni, érthető magyarázatot adni a miértekre.
Egyik legfőbb feladatomnak a gyerekek optimális személyiségfejlesztését tekintem. Mivel minden gyermek más, igyekszem olyan módszereket alkalmazni, amelyek által minél jobban megismerhetem a gyerekeket, érvényesítem az egyéni bánásmód elvét. Fontos az empátia, az előítélet-mentesség, az érzelmi biztonság megteremtése.
A mindennapjaimban fontos szerepet játszik a mozgás, valamint az egészséges életmód, melyet igyekszem a gyerekekkel is megszerettetni, ezért erre nagy hangsúlyt fektetek a tevékenységek során.
Rendkívül fontos számomra a gyermekek tisztelete és elfogadása, a gyermek iránti mélységes érdeklődés, őszinteség, nyitottság és a kiszámíthatóság.
Mottóm: „Ő azt hiszi, csak játszik. De mi már tudjuk, mire megy ki a játék. Arra, hogy e világban otthonosan mozgó, eleven eszű és tevékeny ember váljék belőle.” (Varga Domonkos)
Kérjük az étkezési ill. elviteli szándékot hét elején, lehetőleg hétfőn jelezni, mert előfordulhat, hogy a későn leadott igényeket már nem tudjuk teljesíteni. Az étkezést az adott napon reggel 8:00-ig lehet lemondani.
A nyersanyagellátástól függően az étlap változhat.
Az ételek allergén összetevőket tartalmazhatnak /glutén, tojás, szója, tej, diófélék, zeller, mustár, hal, szezámmag/
100% |
50% |
|
|---|---|---|
| EBÉD |
630 Ft
|
315 Ft
|
| TÍZÓRAI, EBÉD, UZSONNA |
1030 Ft
|
515 Ft
|
Ebben a tanévben a fenntarthatósági témahét április 22-26-ig került megrendezésre iskolánkban.
A 2024-es Fenntarthatósági Témahét kiemelt témái a levegő és élővilága, szabadidő, körforgásos gazdaság, hulladék és tudatos fogyasztás. Tanulóink projektmunka keretében dolgozták fel a levegőszennyezés témakörét. Sok szép munka érkezett be, melyek közül a legszebbek kiállításra is kerültek iskolánk aulájában. A felső tagozatos tanulóink a program keretén belül kiselőadásokban mutatták be a Földünket érintő globális környezeti problémákat. Bízunk benne hogy a hallottak és látottak elgondolkodtatják tanulóinkat, hisz a felnövekvő nemzedékek tehetnek majd sokat Földünk és a rajta lévő értékek megóvásában.
A projektért felelős pedagógusok : Paczáné Horváth Erika Kovács- Zelei Csilla
„…Csak engedem, hogy szeressen az Isten…”
Május 24-én Miskolcon került megrendezésre az „Elveszíthetetlen öröm” című szavalóverseny a Tudomány és Technika Házában.
Iskolánkból négy tanuló készült egy kötelező, Túrmezei Erzsébet: Ahol ránk Jézus vár, és egy szabadon választott verssel.
5.a osztályból Szász Petra Hédi Kristófné Vidók Margit: Az én örömöm, Kiss Kamilla Dévényi Erika: Boldognak lenni című versét szavalták el.
5.b osztályból Csoma Keyara Reményik Sándor: Csak halkan, 7.b osztályból Kovács Kamilla Simon István: Mirza című versét adták elő.
Zsűrielnök: Fecske Csaba József Attila-díjas magyar költő, publicista
Zsűritagok: Ötvös Éva előadóművész, Veczán Pálné Judit, Enyedi Gabriella, Mikita Gábor, Asztalos Julianna, Seresné Horváth Zsuzsanna
A döntőbe Kiss Kamilla és Kovács Kamilla jutott tovább, ami szeptember 21-én kerül megrendezésre Miskolcon a városháza dísztermében.
Szívből gratulálunk minden résztvevőnek és kívánjuk, hogy legyetek olyan lelkes és tisztalelkű emberek, mint amilyen érzésekkel erre a versenyre készültetek!
Felkészítő tanárok: Seres Istvánné, Kleszóné Kántor Tímea, Vasasné Máté Magdolna
A miskolci Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium diákjainak előadásában a „József és a színes szélesvásznú álomkabát ” musicalből láthattak részleteket tanulóink. Köszönjük a szervezőknek Velkey Klárának és Béres Verának a színvonalas előadást.
Kérjük az étkezési ill. elviteli szándékot hét elején, lehetőleg hétfőn jelezni, mert előfordulhat, hogy a későn leadott igényeket már nem tudjuk teljesíteni. Az étkezést az adott napon reggel 8:00-ig lehet lemondani.
A nyersanyagellátástól függően az étlap változhat.
Az ételek allergén összetevőket tartalmazhatnak /glutén, tojás, szója, tej, diófélék, zeller, mustár, hal, szezámmag/
100% |
50% |
|
|---|---|---|
| EBÉD |
630 Ft
|
315 Ft
|
| TÍZÓRAI, EBÉD, UZSONNA |
1030 Ft
|
515 Ft
|
Kérjük az étkezési ill. elviteli szándékot hét elején, lehetőleg hétfőn jelezni, mert előfordulhat, hogy a későn leadott igényeket már nem tudjuk teljesíteni. Az étkezést az adott napon reggel 8:00-ig lehet lemondani.
A nyersanyagellátástól függően az étlap változhat.
Az ételek allergén összetevőket tartalmazhatnak /glutén, tojás, szója, tej, diófélék, zeller, mustár, hal, szezámmag/
100% |
50% |
|
|---|---|---|
| EBÉD |
630 Ft
|
315 Ft
|
| TÍZÓRAI, EBÉD, UZSONNA |
1030 Ft
|
515 Ft
|
Bemutatjuk a leendő 1.c osztály osztályfőnökét.
A 2023/2024-es tanévben beiratkozott tanulók
1. a osztály
osztályfőnök: Takács Róbertné
| 1. Bukta Dominik |
| 2. Farkas Zara |
| 3. Gomba Zétény |
| 4. Guba Fruzsina |
| 5. Horga Boróka |
| 6. Kovács Kristóf |
| 7. Lénárt Anita Mia |
| 8. Makai Lajos |
| 9. Malinkó Máté |
| 10. Nagy Kornél |
| 11. Nagy Luca Laura |
| 12. Nyitrai Nóra |
| 13. Pelyhe Mira Léna |
| 14. Szabó Noel |
| 15. Szokol Csongor |
| 16. Szokol Kincső |
| 17. Tóth Emma |
| 18. Tóth Fanni |
| 19. Üveges Boáz |
1.b osztály
osztályfőnök: Kovácsné Murányi Edit
| 1. Barta Bence |
| 2. Bolf Anna |
| 3. Dósa Ádám |
| 4. Fige Liliána |
| 5. Hajdu Rozina |
| 6. Hatvani Mirkó |
| 7. Holndonner Natália |
| 8. Juhász-Búza Fanni |
| 9. Kiss Rebeka |
| 10. Koncz Roland |
| 11. Koós Márk |
| 12. Korpás Benett |
| 13. Lénárt Jamina |
| 14. Majoros Gergely Gábor |
|
15. Molnár Levente András |
| 16. Roszkos Léna |
| 17. Sipos Dominik |
| 18. Szabó Hunor |
| 19. Tanács Lisa Panna |
| 20. Tóth Léna Dalma |
| 21. Tóth Péter |
| 22. Vámos Botond |
1.c
osztályfőnök: Pethe Ákos
| 1. Cseh Martin |
| 2. Farkas Lara |
| 3. Gulyás Mira |
| 4. Karnitski Danil |
| 5. Lénárt Ákos |
| 6. Márton Botond |
| 7. Molnár Brigitta |
| 8. Palatics Balázs |
| 9. Palmer Dávid |
| 10. Pap Ábel |
| 11.Pap Maja Loretta |
| 12. Reszegi Bence |
| 13. Ruszó Rozália Életke |
| 14. Sallai Lilla |
| 15. Sass Anna Sára |
| 16. Szamosi Petra |
| 17. Vámos Zoé |
| 18. Vizdák Milán |
Ebben a tanévben is nagyon szép sikereket értek el diákjaink a természettudományos versenyeken. Az első három helyezett tanuló, tanáraik kíséretében a Herman Ottó Gimnáziumban, Miskolcon vehették át a megérdemelt okleveleiket és könyvjutalmukat 2024. 05. 14-én.
Iskolánk tanulói közül a Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Versenyen Bollók Róza (8. b) megyei II. helyezett lett, míg Erdélyi Csenge (8. b) megyei I. helyezést ért el. Felkészítő tanáruk Nyeste István igazgató úr.
A Kaán Károly Országos Természet- és Környezetismereti Versenyen Kleszó Kökény Lenke (6. a) megyei III., felkészítő tanára Paczáné Horváth Erika, Fügedi Gréta (5. a) megyei I. helyezést ért el, felkészítő tanára Kovács-Zelei Csilla tanárnő.
Az első helyezettek az országos döntőben fogják képviselni iskolánkat és Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyét.
A gyerekeknek eredményeihez gratulálunk és további sok sikert kívánunk!
Iskolánk volt magyar-történelem szakos kolléganőjének, Tóth Viktóriának tiszteletére helyesírási versenyt rendeztünk. Felsős tanulók mérték össze tudásukat. A gyerekek kiváló teljesítményt nyújtottak, és volt olyan évfolyam, ahol a helyezéseket csak 1-2 pont döntötte el.
Évfolyamonként az első három legjobb eredményt elérő diákunkat ajándékkal és oklevéllel jutalmaztok. Minden versenyzőnek köszönjük a részvételt! A győztesnek gratulálunk!
5.osztály
I. hely: Sikó Lilla Zoé
I. hely: Fajta Boglárka
II. hely: Sipeki Ingrid
III. hely: Fügedi Gréta
6. osztály
I. hely: Kleszó Kökény Lenke
II. hely: Daragó Fanni
II. hely: Lénárt Noémi
III. hely: Kleszó Ákos
III. hely: Patai Péter
7. osztály
I. hely: Brunczel Ágota
II. hely: Fügedi Regina
III. hely: Farkas Gréta
8. osztály
I. hely: Sipeki Gábor
II. hely: Kis Kevin Gyula
III. hely: Pap Zsuzsanna Mária
A 2023/24-es tanévben a Miskolci Pedagógiai Oktatási Központ által meghirdetett Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei történelem versenyen iskolánkat Jókuti Bence 7.b osztályos tanuló képviselte, ahol a 10. helyezést érte el. Gratulálunk eredményéhez!
Kovács-Zelei Csilla
Iskolánk hetedikes tanulói ötnapos erdélyi utazáson vettek részt 2024. április 18-22. között a Határtalanul! pályázati program keretében. (Pályázat azonosító száma: HAT-KP-1-2023/1-000304)
1. nap
Korán reggel indultunk, mert nagyon hosszú út állt előttünk. Többször megállítottak, a határon, az autópályán, tehát az utazás nem volt zökkenőmentes. Az első megállóhelyünk Nagyvárad volt, ahol a Szent László szobrot tekintettük meg. Onnan Kolozsvárra mentünk, ahol felkerestük Kós Károly és Dsida Jenő sírhelyét. Egy hatalmas gótikus stílusú templomot és Mátyás király szülőházát is megnéztük. Kolozsvárról Szovátára utaztunk, ahol a Szent József Gyermekotthont látogattuk meg. Részt vettünk egy előadáson, ahol elmesélték az életüket. Este értünk a székelyudvarhelyi szállásunkra, ott finom vacsorával vártak minket.
Brunczel Ágota
2. nap
Pénteken 6 órakor keltünk. Svédasztalos reggeli fogadott minket és 7:45-kor indultunk a testvériskolába. Itt énekeltünk, a fiúk fociztak az ottani gyerekekkel, mi pedig a lányokkal beszélgettünk. Mikor végeztünk a Márton Áron Múzeumba vettük az irányt. Egy idegenvezetés után térképpel és QR kóddal a kezünkben indultunk megoldani a feladatokat. Mikor befejeztük a sétát, visszatértünk a központba, ahol a kvízkérdések helyes megválaszolása után könyvjelzőt kaptunk ajándékba. Ezután a Békás-szoros felé indultunk és itt kirándultunk egy nagyot. A következő állomás a Gyilkos-tó volt, ahol megebédeltünk és vásároltunk. Ezt követően az Emlékezés Parkjába vitt az utunk. A kiselőadások után visszasiettünk a panzióba. Ismét finom vacsora várt minket. Este még játszottunk, fogócskáztunk, kártyáztunk. A takarodó 10 órakor volt.
Farkas Viola
3. nap
Reggeli után Csíksomlyóra mentünk, és meglátogattuk a Mária kegyhelyet. Innen a Nyergestetőre mentünk, ahol fel szerettük volna keresni Mezőkövesd, kopjafáját, de két medve keresztülhúzta a számításunkat, ugyanis előjöttek az erdőből. Ezért (miután lefényképeztük a medvéket) tovább indultunk Gyimes felé! Egy helyi panzióban ebédeltünk, és meghallgattunk egy érdekes, magávalragadó előadást a gyimesi, moldvai csángókról, életükről. Innen tovább haladva megnéztük az Őrházat és az Ezeréves Határt. Ezután felgyalogoltunk a csíksomlyói búcsú helyszínére. A terület nagyon jól visszhangzott. Innen már csak a csíkszeredai Milleniumi templom volt hátra, ahol pont egy esküvő végére csöppentünk. Végül estére hazaértünk, vacsoráztunk és elaludtunk, hogy kipihentek legyünk másnap a hargitai túránkon.
Brunczel Ágota
4. nap
Reggeli után jöhetett a Madarasi Hargita. A hegy előtt átszálltunk egy szekérbe amit egy traktor vontatott, hogy azzal felmenjünk az eléggé kanyargós és hosszú úton a csúcs felé. Az utolsó 1-2 km-t gyalog kb. 50 cm-es hóban tettük meg. Nagyon fárasztó volt, de megérte, mert amit a csúcsról láttunk az egyszerűen elképesztő volt. Visszafelé azért egy kicsit könnyebben jöttünk, de azért nagyon sok helyen így is megcsúsztunk. Mire leértünk egy finom ebéd várt minket a Vitus panzióban. Lefelé szintén a traktoros szekérrel mentünk, amikor leértünk a jó melegre a fűtött busz várt minket. Majd 16 régebbi székelykapuhoz utaztunk Szejkefürdőre, ahol Orbán Balázs sírhelyét is megtekintettük. Egy rövid pihenő után a székelyudvarhelyi Kis Szent Teréz templomba mentünk esti misére, sok ministráns és fiatal is részt vett rajta, hangulata szívmelengető volt. Indultunk is haza vacsizni és sajnos pakolni holnapra, a hazaútra.
Ficzere Bence és Fügedi Nóra
5. nap
Reggel korán keltünk, összepakoltunk és levittük a cuccainkat a buszba, majd elmentünk reggelizni. Itt szokásosan elmondtuk az imát. Reggeli után útnak indultunk. Út közben megálltunk pár helyen és felvettük a sajtokat és a kürtős kalácsokat. Majd elmentünk Korondra, ahol vásárolhattunk is. Miközben utaztunk a Tordai sóbánya felé láttuk a Tordai-hasadékot is. A sóbányában körbevezettek minket, majd leértünk az aljára, ahol lehetett vásárolni és voltak különböző játékok, elfoglaltságok is. Végül hazafelé indultunk. Nagyon jó volt a hazafelé vezető út. Sok zenét hallgattunk és együtt énekeltünk. 9 óra után értünk haza, ahol a szülők már nagyon várták haza gyerekeiket. Másnap iskola volt, de ezt a pár napot soha nem fogom elfelejteni. Különleges élményekkel gazdagodtam, és sok új dolgot tanultam a kirándulás alatt. A nap végén fáradtan és boldogan bújtam ágyba, ahol mély álomba merültem.
Bóta Gréta és Fügedi Regina
Madarak és Fák napján rendeztük meg a Sipos Ferenc emlékversenyt.
Az április havi étkezési térítési díjak befizetésének időpontja:
2024. május 13 – 14. 7:30 – 15 óráig!!
(hétfő – kedd)
A térítési díjat átutalással is befizethetik az alábbi számlaszámra:
11734107-26077914 (közl: gyermek neve, osztálya)
Az étkezési számlát e-mailben előzetesen megküldjük.
Kérjük az étkezési ill. elviteli szándékot hét elején, lehetőleg hétfőn jelezni, mert előfordulhat, hogy a későn leadott igényeket már nem tudjuk teljesíteni. Az étkezést az adott napon reggel 8:00-ig lehet lemondani.
A nyersanyagellátástól függően az étlap változhat.
Az ételek allergén összetevőket tartalmazhatnak /glutén, tojás, szója, tej, diófélék, zeller, mustár, hal, szezámmag/
100% |
50% |
|
|---|---|---|
| EBÉD |
630 Ft
|
315 Ft
|
| TÍZÓRAI, EBÉD, UZSONNA |
1030 Ft
|
515 Ft
|