Mesék
A 4.a tanulói meséi is megjelentek a Mesém című könyvben. Gratulálunk nekik hozzá és még sok alkotást kívánunk nekik!
A 4.a tanulói meséi is megjelentek a Mesém című könyvben. Gratulálunk nekik hozzá és még sok alkotást kívánunk nekik!
2016. szeptember 24-én iskolánkban családi napot tartottunk.
Programjaink voltak többek között: főzés osztályonként, „Állatsimogató”, jubileum kitűző tervezése, kirakodóvásár, gyümölcsbár, aikidó bemutató, Olimpiai élménybeszámoló, elsősegélynyújtás – újraélesztés – előadás.
Egész nap zajlottak a különböző sportversenyek: labdarúgó mérkőzések, tanár-diák focimeccs, apa-fiú foci, kosárlabda, kézilabda, asztalitenisz és közös ZUMBA.
Kérjük az étkezési ill. elviteli szándékot hét elején, lehetőleg hétfőn jelezni, mert előfordulhat, hogy a későn leadott igényeket már nem tudjuk teljesíteni.Az étkezést az adott napon reggel 8:00-ig lehet lemondani.
|
Tízórai
|
Ebéd
|
Uzsonna
|
|
| Hétfő | Gyümölcstea Kenőmájas Teljes kiőrlésű kenyér lilahagyma |
Gulyásleves Rizsfelfelfújt eperlekvár |
Franciasaláta Teljes kiőrlésű zsemle |
| Kedd | Gyümölcstea Sajtos pizza |
Sárgaborsó leves Savanyú vetrece tészta |
Körözött Teljes kiőrlésű zsemle zöldpaprika |
| Szerda | Gyümölcstea Teljes kiőrlésű kenyér csirkemellsonka uborka |
Karalábé leves Halfasírt petrezselymes burgonya |
Kockasajt Teljes kiőrlésű kifli |
| Csütörtök | Tejeskávé Kakaós kalács teavaj |
Lebbencsleves Paradicsomos káposzta sertéspörkölt alma |
Puffancs Sertéspárizsi margarin |
| Péntek | Tej Fahéjas kifli |
Csontleves cérnametélt Rántott csirkemell Rizibizi csemege uborka sütemény |
Teljes kiőrlésű kifli gyümölcsjoghurt |
A nyersanyagellátástól függően az étlap változhat.
Az ételek allergén összetevőket tartalmazhatnak
/glutén, tojás, szója, tej, diófélék, zeller, mustár, hal, szezámmag/.
Diétás étkeztetést az iskola nem tud biztosítani.
100% |
50% |
|
|---|---|---|
| Menzás gyerek |
306 Ft
|
153 Ft
|
| Napközis gyerek |
537 Ft
|
286,50 Ft
|
2016. szeptember 11-én a Jézus Szíve templomban a 9 órai szentmise keretében
dr. Berkes László pápai prelátus plébános atya megszentelte az iskolatáskákat.
Húszfős csoportunk július 31. és augusztus 5. között táborozott az Erzsébet-program keretében Zánkán, az Erzsébet Üdülőközpontban.
„Vasárnap reggel elindultunk Zánkára vonattal. Már nagyon vártuk, hogy milyen programok lesznek, és hogy mit fogunk csinálni. Megérkezés után elfoglaltuk a szobánkat, és szoktuk a tábori levegőt. A Dömdödöm-ház lakóiként igen korai ébresztésben volt részünk. A „hajnali” tornát negyed 8-kor kiadós reggeli követte. A változatos programokról lelkes fiatalokból álló csapat gondoskodott, akik a nyitó és a záró ünnepséget is velünk együtt táncolták végig. Szívesen emlékszünk vissza a közös élményekre: a hétfői kincskeresésre, a keddi koncertre és táncházra, a szerda reggeli sétahajókázásra. Ezen a napon még egy interaktív foglalkozáson is részt vettünk, bár először nem nagyon akartunk menni. Csütörtökön a tábori „Ki mit tud?” versenyzőinek szurkolhattunk.”
(Schrádi Viktoria és Barzsó Réka 7. b osztályos tanulók)
„Nagyon jól éreztem magam, jók voltak a programok, mindennel meg voltam elégedve. Szerintem ez egy jó nyári tábor volt. Remélem, lesz jövőre is.”
(Gyenes Balázs 7. b osztályos tanuló)
Szavak helyett meséljenek tovább a tábori pillanatképek!
Nyitrainé Gyenes Andrea és Seres Istvánné kísérő tanárok

| Idő | Program neve | Helye |
| Délelőtt | Főzés osztályonként | |
| Délelőtt | Egyéni osztályprogram | |
| 8 00 – | „Állatsimogató” | udvar |
| 8 00 – 815 | 8.a/8.b fiú labdarúgás | udvar/tornaterem |
| 8 00 – 1100 | Jubileum kitűző tervezése csak felső tagozatosok programja | informatika terem / alagsor |
| 8 00 – 12 00 | Kirakodóvásár | 29-es terem (alagsor) |
| 8 00 – 12 00 | Gyümölcsbár | 39-es terem (alagsor- tankonyha) |
| 8 15 – 8 30 | 7.o – 8. o lány kosárlabda | udvar/ tornaterem |
| 8 30 – 9 00 | Aikidó bemutató | udvar/ tornaterem |
| 9 00 – 9 15 | 7. osztály, labdarúgás | udvar/ tornaterem |
| 9 00 – 10 00 | Olimpiai élménybeszámoló | ebédlő |
| 9 00 – 10 00 | Elsősegélynyújtás – újraélesztés – előadás | kistornaterem – 30-as terem – alagsor |
| 9 00 – 13 00 | Sportrendezvények!
|
udvar/ tornaterem
(időjárás függő) |
| 9 00 – 12 00 | Asztalitenisz (ping-pong) , sznúker, cso-cso | 28-as terem (alagsor) Klubszoba |
| 9 15 – 9 30 | 5.a – 5. b fiú labdarúgás | udvar/ tornaterem |
| 9 30 – 9 45 | 6.a – 6.b fiú labdarúgás | udvar/ tornaterem |
| 9 45 – 10 00 | Közös ZUMBA | udvar/ tornaterem |
| 10 30 – 11 00 | Vívó bemutató | tornaterem |
| 11 00 – 11 30 | apa-fiú labdarúgás | udvar / tornaterem |
| 11 30 – 12 00 | 7.o – 8.o. labdarúgás | udvar/tornaterem |
| 12 00 – 12 30 | Szülő labdarúgás, vagy kézilabda | udvar/tornaterem |
| 12 30 – 13 00 | Tanár- diák kézilabda | udvar/tornaterem |
A Szent István Katolikus Általános Iskola pedagógusai és a technikai dolgozók /48 fő/ két napos kiránduláson vettek részt 2016. augusztus 22-23-án.
Megtekintettük a Szent István Székesegyházat,Magyarország egyik legnagyobb katedrálisát.
Iskolánk névadójáról és az itt koronázott ill. itt eltemetett királyokról és a székesegyházról sok érdekes történetet hallottunk.
Az időjárás nem kedvezett nekünk,szakadó esőben sétáltunk a városban. Kárpótolt minket a sok történelmi emlék, amit itt láttunk: Érseki Palota, Szaléziánum,Szentháromság tér…,Szent István és Gizella szobrától csodás kilátás nyílt a városra.
Az éjszakát a Szent Jakab Lelkigyakorlatos házban töltöttük.
A második napon egy remek idegenvezető bemutatta a Pannonhalmi Bencés Főapátság épületét. Sétáltunk az Arborétumban és a Gyógynövénykertben. Jártunk a Levendula lepárlóban,kóstoltunk finom levendulás kézműves csokoládékat,majd az Apátsági Pincészetben ismerkedtünk a szőlőfeldolgozás folyamatával.
Zárásként az apátság pincéjében hűsöltünk,ahol megízlelhettük a finom borokat.
Rövidke időt töltöttünk a Duna parti városban. Itt őrzik a Nagyboldogasszony-székesegyházban a Szent László ereklyéit tartalmazó hermát.
Váratlan,de annál örömtelibb találkozásra került sor Dr. Veres András püspök úrral.
Az 1980-as évek végén a mezőkövesdi szolgálata idején ő is egyengette az utat, hogy iskolánk katolikus intézménnyé váljon.
Programokban,élményekben gazdag volt a két nap.
Lelkiekben feltöltődve,hitünkben megerősödve tértünk haza.
Jó szívvel ajánljuk családi kirándulások úti céljául ezt a négy várost mindenkinek!
Szeptember 4-én, vasárnap, délután 4 órától tartottunk Veni Sancte szentmisét a Jézus Szíve templomban, melyet Vízi János káplán atya celebrált.
Diákjaink szüleik körében vettek részt a szentmisén, melyen kértük a Szentlelket az új tanév kezdéséhez.
Szeptember 1-én, 8 órakor került sor az iskola udvarán a tanévnyitó ünnepségre.
Az első sorban az első osztályosok ültek, kiknek a szülei is részt vettek az ünnepségen. Megtisztelte még ünnepségünket jelenlétével Berkes László Prelátus Úr, Vízi János káplán atya és iskolánk rendőre is.
Igazgató Úr beszédében tájékoztatta a szülőket az iskolában történt változásokról, előttünk álló feladatokról, majd megnyitotta az új tanévet.
A műsort Bencsikné Madarász Erzsébet tanítónő szervezte.
Augusztus 7-én reggel nagy izgalommal gyülekeztünk a mezőkövesdi vasútállomáson.
Iskolánk 40 tanulója és 4 pedagógusa indult a fonyódligeti Erzsébet-táborba. A közel öt óra hosszú utazás hamar elszaladt a jó társaságban.
A táborhely a Balaton partján egy fás ligetben helyezkedett el, ahol egy turnusban több ezer gyermek nyaralhatott.
Szállásunk faház volt, négy, illetve három ágyas szobákkal. A programok hasznos kikapcsolódást jelentettek mindannyiunknak.
Sportversenyek, Ki mit tud?, Egy perc és nyersz, Erzsébet vetélkedő, Keresd a kincset!, Gyűjtsd a tallért!, disco, koncertek, dinnyekóstolás.
A hét elején sokat fürödtünk a Balatonban. Szerdán az idő sajnos elromlott, de a táborvezetők gondoskodtak érdekes rendezvényekről.
A tábori konyháról szintén csak jót tudunk mondani. Bőséges és finom volt minden.
Pénteken a gurulós bőröndök zajától volt hangos Fonyódliget. Sajnos eltelt a hét, hazafelé vettük az irányt. A késői érkezés ellenére jókedvűen és élményekkel gazdagon értünk haza.
Pajor Tamásné, Gáspárné Molnár Márta,
Gálné Fekete Eszter, Korpáné Zábrátzky Zsuzsa
Nyár közepén július 17-én indultunk és július 22-ig táboroztunk Zánkán az Erzsébet táborban.
Az utazás reggelén jó volt újra látni a régi társakat. Esős napon indult velünk a vonat Mezőkövesdről, ahogy közeledtünk Zánka felé, egyre jobban kitisztult az idő. A vonatról leszálltunk, majd elfoglaltuk a szálláshelyeinket. Kicsomagoltunk, amit a lányok lényegesebben hosszabb idő alatt tettek meg, mint a fiúk. Kézműves foglalkozás várt estig bennünket. Készíthettünk illat párnát, akár gyöngyöt is fűzhettünk. Este feltérképeztük a környéket. A következő napon Erzsébet vetélkedőn vettünk részt, csoportokban Sok feladat volt, például középkori frizurát készítettünk, szerelmes levet írtunk, várat építettünk, történelmi totót töltöttünk ki Erzsébet korából, életéről. Este koncerten vettünk részt, az Ethnosound együttessel zenéltünk műanyag csöveken, nagyon érdekes és élvezetes volt. Másnap vízi akadályversenyen mérhettük össze erőinket. Vizet hordtunk a Balatonból, lepedőlabdáztunk, lasztit söpörtünk egy meghatározott pályán, kötelet húztunk. Az öltözéses feladatban a pólót le és felvenni kellett a csapat tagjainak egymás után, időre öltöztek, természetesen a fiúknak ment gyorsabban. Sokat nevettünk a feladatok alatt is. Közben azt is megtudtuk, hogyan kell szotyival hódítani a lányok körében. Rengeteg jó dolog történt a tábor alatt, láttunk működő 3D-s nyomtatót és az elkészült figurákat, zenélő gyümölcsöket, virtuális szemüveget próbálhattunk ki különböző szoftverekkel, játékokkal, mozgássérültekkel sportolhattunk. Igen hasznos és érdekes programok voltak. Utolsó előtti nap „Ki mit tud?”-ra került sor. A mi csoportunkból is volt fellépő. Ének kategóriában indult Dorogi Enikő és első helyezést ért el, nagyon szurkoltunk neki és büszkék vagyunk rá.
Nem telt el úgy nap, hogy ne fürödtünk volna a magyar tengerben. Majd elérkezett a hazautazás napja, pakolás, a fiúknál igen embert próbáló volt, mire mindent megtaláltak és elraktak a bőröndökbe. Egész táborozás alatt nagyon jól éreztük magunkat, sok élménnyel gazdagodva tértünk haza.
Táborvezetők
Iskolánk először szervezett nyári napközit. Június utolsó két hetén színes, tartalmas programokkal várták a pedagógusok a gyerekeket.
Kerékpáros ügyességi verseny, Kis Jankó Bori Ház, Városi Galéria – Takács István Gyűjteméy, Matyó Múzeum – múzeumpedagógiai óra, túrázás a hegyekben, strandolás… Egy pár program a sok közül.
Délelőttönként játékos formában ismerkedtek a német és az angol nyelvvel, az informatika szaktanteremben lehetőség volt játszani a számítógépen.
Délben finom ebéd után pihenhettek, mesét néztek a gyerekek, majd kézműves foglalkozásokon készítettek ajándék- és dísztárgyakat.
Délután lehetőség volt a sportolásra, játszásra, „kincsvadászatra” is.
2016. június 28-tól július 2-ig Cserépváralján, a Setét-völgyben táborozott a 3. a és b osztály.
Az idő szuper volt. Már az első nap meglepetésekkel volt teli. Zoli bácsi (polgármester úr) éjszakai túrára vitt minket. A sötét erdőben csak az elemlámpák fényének kergetőzése és a gyerekek kiabálása hallatszott. Éjfél körül ágyba is kerültünk.
Szerdán a tábor területét fedeztük fel. Kézműveskedtünk, játszottunk, pancsoltunk a medencében, horgásztunk a halastóban… Délután megtekintettük a tájházat, a barlanglakásokat, a templomot és a Lourdes-i barlangot.
Csütörtökön Zoli bácsi beállított egy nyitott utánfutós kocsival. Szafari túrára vitt minket. Árkon-bokron keresztül valahogy Kácsra keveredtünk. Ott a Kecske-kő állatfarmot néztük meg.
Pénteken túráztunk a kaptárkövekhez és a várromhoz. Igen meredek, hosszú túra volt, nagyon elfáradtunk a rekkenő hőségben. Délután Ki-mit-tud?-ot rendeztünk, amire a gyerekek már az előző napokban is szorgalmasan készültek. Színvonalas műsort láthattunk tőlük. Volt benne rocky, éneklés, bűvészkedés, kártyatrükkök bemutatása, vers- és mesemondás. A gyerekek oklevelet és sok-.sok meglepetést kaptak az utolsó este a tábortűz mellett, amit egy fergeteges diszkóval zártunk.
Sok gyereknek ez volt az első tábora. Nagyon jól érezték magukat olyannyira, hogy volt aki azért sírt, mert másnap haza kell jönnie.
Köszönet Zoli bácsinak a túrákért, feleségének, Zsókának a finom reggelikért és vacsorákért, a nagyiknak pe
dig a finom krumplilángosért.
Táborvezetők: Kelenföldi Zsófia, Tóthné Csirmaz Márta, Kissné Molnár Margó, Gálné Fekete Eszter
2016. június 19-én vasárnap rendezték meg a Sulikézi fesztivál utolsó fordulóját Balatonbogláron. Iskolánk másodikos diákjai is részt vettek ezen a programon. Három mérkőzést játszottak. A mérkőzések eredménytől függetlenül zajlottak és a játékosság fejlesztését szolgálták. A tanulók remekül érezték magukat. A torna végén ajándék oklevél átadáson vettek rész, melyet Buday Ferenc egykori válogatott kézilabdás adott át, és megkapták a Sulikézi fesztivál kabalafiguráját „PATTI”-t!
Kísérő tanár: Mező Gábor, Csuhai Katalin és a szülők
A felsősök június 20-án indultak el a balatonszemesi táborba: 45 tanuló 3 pedagógus kíséretével.
Már az első napon strandoltunk a Balaton partján. Kedden kisvonattal Balatonföldvárra mentünk, ahol egy oknyomozó játékban vettek részt a tanulóink, ennek keretében megismertük ezt a szép kisvárost. A szerdai nap a sportté lett. Játszhattak a műfüves pályán és a közeli sportcsarnokban lehetett kézilabdázni, kosárlabdázni.Csütörtökön a balatonlellei élményfürdőben hűsölt a társaság, majd este a vidám parkban minden játékot kipróbálhattak a gyerekek. Az utolsó napon búcsút intettünk a táborhelynek, sok élménnyel, lebarnulva tértek haza a diákok.
Kísérő tanárok: Csuhai Katalin, Kristonné Lázár Krisztina és Tóth Viktória
2016. június 15-e nemcsak a tanév utolsó tanítási napja volt kollégánknak, Kriston Gáspárné Margó tanár néninek.Negyven tanév munkájából csengettek ki neki ezen a napon. Következnek a jól megérdemelt nyugdíjas évek.
31 tanévet töltött iskolánk falai között matematika-fizika szakos tanárként és napközis nevelőként.
Kívánjuk, hogy még sok-sok esztendőt töltsön el egészségben, boldogságban szeretett családja körében. isten áldását kérjük további életére!
Búcsúzik az iskola valamennyi dolgozója
2016. június 19. én délután 4 órakor tanévzáró szentmisén vettek részt iskolánk tanulói, melyet bizonyítványosztás követett, mindenkinek érdemei szerint.
A nyári vakáció alatt sok iskolai és családi program várja a boldog diákokat, melyhez jó pihenést, kikapcsolódást, feltöltődést kívánunk diákoknak és tanároknak egyaránt!
iskolavezetés
Június 16-án az egyházi oktatási intézmények ünnepi szentmisével és elismerő oklevelek, könyvjutalmak átadásával zárták a tanévet. Az ünnepi alkalmon az Egri Főegyházmegye fenntartásában, illetve területén működő – más egyházi fenntartásban lévő – oktatási intézmények több mint 1400 diákja és tanára valamint lelkipásztora vett részt. Ternyák Csaba egri érsek szentbeszédében elmondta: mindig nagy ünnep, amikor tanévnyitón illetve tanévzárón diákokkal és pedagógusokkal telik meg a bazilika.
A hagyományoknak megfelelően, ezután kitüntették az intézmények arra érdemes tanulóit, hetvenöten vehettek át oklevelet és könyvjutalmat az egyházmegye főpásztorától, aki ezt követően ünnepélyesen bezárta a 2015-2016-os tanévet.
Iskolánk 8. osztályos diákja, Zsámba Éva érseki kitüntető oklevélben részesült.
Keresztényi magatartása és szorgalma példamutató. Tanulmányi eredménye nyolc éven át kitűnő.Több tanulmányi versenyen indult az eddigi években, angol, matematika, rajz és természettudományos tárgyakban. Aktívan részt vesz a közösségi munkában, rendszeresen felolvas a vasárnapi szentmiséken.
Versenyeredményei:
A fényképek Zsámba Éva facebook-járól és az regi-eger.egyhazmegye.hu honlapról származik.
2016. június 18-án délelőtt 10 órakor kezdődött a Jézus Szíve templomban a Szent István Katolikus Általános Iskola ballagási ünnepsége.
Hálaadó szentmisével és megható műsorral búcsúzott a 40 nyolcadik osztályos tanuló. Majd utoljára végigjárták az iskola termeit, folyosóit.
Minden ballagó diáknak boldogságot és egészséget kívánunk további életéhez!
A ballagás alkalmával kerültek kiosztásra a kitüntető díjak, oklevelek.
Szent István díjban részesült:nyolcévi példamutató magatartásáért, odaadó keresztény életviteléért, kimagasló tanulmányi és közösségi munkájáért.
Sípos Ferenc díjban részesült:a természettudományos versenyeken elért kiváló eredményeiért
Díszoklevélben részesült:nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, kitűnő tanulmányi eredményéért, kiemelkedő versenyeredményeiért, többéves énekkari munkájáért
Dicsérő oklevélben részesült:
Oklevélben és könyvjutalomban részesült:
Gratulálunk a díjazottaknak!
A hagyományokhoz híven idén is volt DIÁKNAP!
A nyolcadik osztályosok több héten keresztül érdekes programokkal készültek az alkalomra.
Volt itt minden!
A napot a régi játékok versenye kezdte, majd sportprogramokkal folytatódott. foci, kézi, tanár-diák meccs, … stb.
Nagyon sok gyerek látogatta a kézműves foglalkozásokat, különböző vetélkedőket. (szituációs játékok, evőversenyek, …)
Nagy sikere volt a zsíros kenyér automatának, ahol senki nem maradt éhen!
Óriási sor várakozott egész délelőtt a driftelésre. Délutánra a fél iskola cicává változott.
Délben Laci bácsi vőfélybemutatójában gyönyörködhettünk.
A napot az esti diszkó zárta, táncoltunk kifulladásig.
Fehérvári Dénesné
osztályfőnök