Étkezés igénylése 2026-ban
Ételpazarlás
Tisztelt Szülők!
Mint tudják, iskolánk biztosítja tanulóinak a napi 3x-i étkezést, ha a szülők kérik. Sajnos az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy a gyerekek nem fogyasztják el az uzsonnát és tíziórait. Nagyon sok a kidobott ételmaradék. Ételpazarlás elkerülése miatt kérem a szülőket, hogy fontolják meg szükségük van-e a háromszori étkezésre! Önöknek sem mindegy, hogy a térítési díjak fizetésénél néhány ezer Ft-ot spórolhatnak. Természetesen kérelemre továbbra is biztosítjuk a teljes étkezést ha nyilatkoznak, hogy 2026-ban is kérik ezt a szolgáltatást. Lehetőség van csak ebéd igénylésére is. A dokumentumot az iskola honlapján megtalálják. Próbálunk a gyermekek ízlésének megfelelően étkeztetni, ami nem kis feladat. A közétkeztetési rendelet szigorúan szabályoz, és a gyakorlatban a hatóság ellenőriz, amit intézményünknek be kell tartani.(Nem lehet mindennap pizzát adni.)
Kérem gondolják át javaslatunkat!
Tisztelettel: Nyeste István
Néhány kép az utóbbi napok „terméséből”
MosolyManók 2025
Étkezési térítési díj
Tisztelt Szülők!
Az október havi étkezési térítési díjak befizetésének időpontja:
november 17.-18. 7.30-15 óráig!
(hétfő-kedd)
A térítési díjat átutalással is befizethetik az alábbi számlaszámra:
11734107-26077914 (közl: gyermek neve, osztálya)
Az étkezési számlát e-mailben előzetesen megküldjük.
Beszélgessünk!
Étkezési elégedettségi kérdőív
Kedves Vendégünk!
A élelmezés szolgáltatás színvonalának felmérése érdekében, arra kérjünk Önt, hogy vegyen részt felmérésünkben. Az Ön igényeinek és elvárásainak ismerete nagyban segít bennünket abban, hogy szolgáltatásainkat javíthassuk és növeljük az ellátással szembeni elégedettséget. A kérdőív kitöltése anonim és körülbelül 10 percet igényel.
Köszönjük, hogy megosztja velünk véleményét!
A kérdőívet ezen a linken lehet megnyitni:
Versbarátok köre versmondó verseny
A miskolci Versbarátok Köre szervezésében tanulóink idén is részt vettek versmondó versenyen.
„A remény a türelem forrása” mottó köré épült a rendezvény, amelyen Kubik Anna Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésznő volt a zsűri elnöke.
Az elődöntőből Nagy Panna Amira 6.b osztályos tanuló jutott tovább.
A döntőre szeptember 20-án szombaton került sor. Panna nagyon erős mezőnyben kiváló teljesítményt nyújtott, és méltón képviselte iskolánkat.
Gratulálunk Pannának a szép teljesítményhez.
Felkészítő pedagógus: Vasasné Máté Magdolna
Nyári nyitvatartás
Tisztelt Szülők!
Július 8-tól az iskola hivatali ügyeit csak szerdai napokon tudják intézni, egészen augusztus 21-ig.
Szerdai napokon a nyitva tartás 9-től 13-ig van.
Iskolavezetés
Sipos Ferenc Emlékverseny
Iskolánkban 2025. május 17-én rendeztük meg a Madarak és Fák Napját, vagy ahogyan nevezzük Sipos Ferenc Emlékversenyt.
Reggel egy közös megnyitóval kezdődött a verseny, ahol az ebben az évben elért természettudományos versenyek eredményeit is ismertettük az iskola tanulóival.
Ezután kezdődött a verseny.
Az alsós csapatok az iskola udvarán, 4 állomáson, a felsős csapatok az iskola melletti parkban teljesítették az 5 felállított állomáson a feladatokat. Minden feladat a madarakhoz, az év állataihoz, növényeihez, ásványához, fákhoz kapcsolódott.
Minden csapat készített menetlevelet, zászlót, amit átadtak az állomáson. A csapatok készültek még csatakiáltással, versikével, amit az állomásokon mondtak el, miután rendezetten vonultak oda. Az állomásfőnökök plusz pontokat adhattak értük.
Amíg várakoztak az indulásra, a csapatok A Tüskevár című filmet nézték meg.
A napot eredményhirdetéssel zártuk.
Alsó tagozaton:
- Gólyák csapat 2.b , Cinegék csapat 2.b
- Katicák csapat 4.c
- Vuk csapat 4.b
Felső tagozaton:
- Tiszavirág csapat 8.a, Capybarák csapat 5.b
- Párducok csapat 6.b
- Stitchek csapat 8.b
Nagyon eredményes napot zártunk, hiszen sok élménnyel, tudással gyarapodtak a gyerekek!
Minden csapatnak gratulálunk: Nyesténé Gáspár Marianna
Trianon előtti Magyarországot ábrázoló kereszt
A mai napon iskolánk új szárnya előtti kertben felállítottuk a Trianon előtti Magyarországot ábrázoló keresztet. Hálásan köszönjük gondnokunknak Koncz Lászlónak a munkáját.
Adó 1%
Tisztelt Szülők!
Köszönjük mindazoknak a támogatását, akik a korábbi években az SZJA 1%-át iskolánk alapítványának, a Szent István Oktatási Alapítványnak ajánlották fel!
Tisztelettel kérjük, hogy ebben az évben is személyi jövedelemadójának (SZJA) 1%-át alapítványunk részére ajánlja föl.
Adószámunk: 18400759-1-05
A tavalyi évben közel 1 millió forint gyűlt össze a felajánlásokból, amelyet a gyermekekre, az iskola fejlesztésére költöttünk.
Támogatásukat előre is köszönjük!
Biztatom Önöket hogy a másik 1%-ot az Magyar Katolikus Egyháznak ajánlják fel.
Szabadfogású Számítógép Verseny
A robotika szakkör diákjai részt vettek a C3 Kulturális és Kommunikációs Központ által szervezett „Formáld a világod!” versenyen. Egy nívós videóval pályáztak:
Jutalmul egy izgalmas workshop résztvevői lehettek Budapesten. LEGO animációt készítettek.
Teremtésvédelmi nap az iskolában Gyümölcsoltó Boldogasszony napján
Teremtésvédelmi nap az iskolában Gyümölcsoltó Boldogasszony napján
Teremtésvédelmi nap 2025. márc. 25.
EZ A NAP A JÓ BEFOGADÁSÁNAK ALKALMA.
Ferenc pápa Laudato si’ (magyarul: Áldott légy) kezdetű, az Isten által, minden teremtmény közös otthonának teremtett világ gondozásáról 2015-ben kiadott enciklikája a természeti, emberi környezet megőrzését és ápolását sürgeti. Az enciklika szellemében Dr. Ternyák Csaba egri érsek 2017. március 25-ére, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepére Teremtésvédelmi Napot hirdetett. Ennek jegyében az Egri Főegyházmegye fenntartásában működő oktatási intézmények környezetvédő és szépítő akciókat szerveztek, amelyek azóta is folytatódnak.
Isten azért adta a világot az embereknek, hogy törvényei szellemében vigyázzanak rá, óvják és úgy adják át utódainak. Ferenc pápa Laudato si! – Áldott légy! kezdetű enciklikája e témában világít rá az emberiség felelősségére. Nemzedékek szemléletét kell megváltoztatni, s különösen fontos, hogy a fiatalok is megértsék, hogy miért kell vigyázni a teremtett világra.
Március 25-én ünnepeljük Gyümölcsoltó Boldogasszony napját, mely a katolikus egyházban az angyali üdvözlet, Jézus Krisztus fogantatásának ünnepe. E kitüntetett ünnepen rendkívül sok szép megnyilvánulása volt az Istent szerető, a teremtett világban rendesen élő embernek. A legismertebb talán: napja, a fák oltásának és szemezésének szakrális alkalma.
A Katolikus Pedagógiai intézet által meghirdetett „ Iskolakertekért Alapítvány pályázatára” jelentkeztünk. Sikeresen pályáztunk, nagy örömmel vártuk Jaczenkó Edit előadót.
„ Teremtésvédelemről akkor beszélünk, ha a természetet és az egész teremtett világot olyan ajándéknak látjuk, amelyet egy nagyon szeretett személytől kapunk, és emiatt óvjuk, védjük, gyönyörködünk benne.
Szeretettel bánunk az ajándékkal, mert a szeretett ajándékozót látjuk mögötte és benne”
Dr. Zlinszky János
A foglalkozás vezető: Jaczenkó Edit: „biológia-környezetvédelem szakos tanár vagyok. Szívügyem a teremtésvédelem, ezért egy évtizede azon dolgozom (iskolában, plébániai közösségben, vagy éppen könyvet írva), hogy minél többen -kicsik és nagyok felismerjék és megéljék a teremtett világ gondozásának és megőrzésének felelősségét, szépségét és örömét.”
Foglalkozás rövid ismertetése: Érzékszerveink felébresztése után forgószínpadszerűen fedezzük fel hogyan vezet Isten a teremtett világba írt törvényszerűségek által, és hogyan működhetünk együtt a természet folyamataival, megőrizve a teremtett világ gazdagságát, sokszínűségét, életerejét.
Nagyon tartalmas előadást tartott az iskolánk 7., 8. évfolyamának. Ráébresztette a gyerekeket arra, hogy milyen törvényszerűségeket írt az Isten a természetbe, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni az embereknek, ha élni akarnak! Majd megmutatta, milyen sok mindent használt fel az ember, az életének javítására, a növényvilágból, állatvilágból.
Végül fáradhatatlanul válaszolt a rengeteg sok kérdésre.
A gyerekek figyelmét felhívtam,-egy héttel előtte-, plakátokkal, hogy egy teremtésvédelmi totó lesz az iskolában, minden felső tagozatos kitöltötte, majd az eredményhirdetést, kedden tartottuk.
Az alsó tagozaton a gyerekek madarakkal ismerkedtek, ez keresztrejtvény segítségével.
A közvetlen környezetünk megóvása érdekében március 25-én Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén a teremtésvédelem jegyében szemétszedési akciót szerveztünk, hogy felhívjuk a figyelmet a tiszta környezet fontosságára és az Isten által teremtett világ védelmére.
Ere a napra terveztük az iskola udvarának takarítását, de sajnos az időjárás nem kedvezett ennek a programnak a megvalósításában, így ezt a tevékenységet elhalasztottuk. A következő hetekben, ahogy az időjárás engedi pótoljuk az udvar takarítását.
Folyamatos feladatok:
A szaktanárok a tanmeneteiket a helyi tantervvel összhangban úgy készítik el, hogy abban kiemelt figyelmet fordítanak azokra a területekre, tananyagokra, témakörökre, amelyek kapcsolódnak a TEREMTÉSVÉDELEM–hez. Ezáltal segítenek kialakítani a környezettudatosság fogalmát, a teremtett világ iránt érzett felelősség súlyát. Az osztálykirándulások, tanulmányi kirándulások is kiváló lehetőségeket rejtenek a téma időszerűségének hangsúlyozására. Délutáni foglalkozásaink keretein belül is az egész tanév során megjelenik ez a gondolat.
Fontos tudatosítani diákjainkban, hogy Földünk egész teremtett élővilágával, természeti szépségeivel csak úgy lehet útódaink öröksége, ha azt óvjuk, védjük. Erre biztosít jó alkalmat a VÍZ-, a FÖLD- valamint, a MADARAK ÉS FÁK NAPJA, ami kiemelt fontosságú teremtésvédelmi feladatokat ad számunkra.
A Fenntarthatósági témahét keretében iskolánk osztályai különböző projektekben vesznek részt, amely megmozdulással csatlakozunk egy országos kezdeményezéshez.
https://ignacipedagogia.hu/tartalmak/teremtesvedelem/
Étkezési térítési díj
Tisztelt Szülők!
Az március havi étkezési térítési díjak befizetésének időpontja:
2025. április 9 – 10. 7:30 – 15 óráig!!
(szerda – csütörtök)
A térítési díjat átutalással is befizethetik az alábbi számlaszámra:
11734107-26077914 (közl: gyermek neve, osztálya)
Az étkezési számlát e-mailben előzetesen megküldjük.
Adománygyűjtés
Tisztelt Szülők!
A 7. osztályos tanulók a „Határtalanul” pályázat keretén belül újra eljuthatnak Erdélybe.
A kirándulás során el fogunk menni Szovátára, a Böjte Csaba által alapított otthonba, ahol meglátogatjuk az ott nevelkedő gyerekeket, ezért iskolánkban adománygyűjtést szervezünk.
A következőkre lenne szükség:
- tartós élelmiszer
- tisztálkodószerek
- mosószer, öblítő
- zoknik (26-tól 38-ig)
- fehérneműk
- édességek
- tanszerek (ceruza, radír, füzet stb.)
Azok, akik támogatni szeretnék az ott lakó gyerekeket, kérjük az adományokat 2025. áprilisáig dobozokba pakolva juttassák el intézményünkbe.
Köszönettel: Iskolavezetés
Óvodai beiratkozás
A Szent István Katolikus Általános Iskola és Óvoda Boldog Gizella Tagóvodájába a 2025/2026. nevelési évre az alábbi időpontokban lehet beíratni gyermekeiket:
2025. április 28. 7:00-tól 17:00-ig
2025. április 29. 7:00-től 17:00-ig
2025. április 30. 7:00-től 17:00-ig
2025. május 5-20. 8.00-tól 16.00-ig.
A beiratkozás helyszíne: Szent István Katolikus Általános Iskola (3400 Mezőkövesd, Jezsuiták tere 3.), igazgatóhelyettesi iroda.
Elérhetőségek:
katisk2@gmail.com
49/500-060
A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok az iskola honlapján találhatóak.
A beiratkozáshoz szükséges okiratok, dokumentumok:
- a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványok (személyi igazolvány, születési anyakönyvi kivonat, vagy útlevél)
- lakcímet igazoló hatósági igazolvány (lakcímkártya)
- a gyermek TAJ kártyája
- a szülő személyazonosságát igazoló hatósági igazolványok (személyi igazolvány, útlevél vagy vezetői engedély)
- nem magyar állampolgár esetén a gyermek státuszát igazoló dokumentum, továbbá a szülőnek igazolnia kell azt, hogy milyen jogcímen tartózkodik a gyermek Magyarország területén (Nkt. 92. §)
- egyéb, a gyermek egészségügyi állapotát és óvodaérettségét, sajátos nevelési igényét, hátrányos helyzetét igazoló dokumentum (orvosi igazolás, szakértői vélemény, gyermekvédelmi kedvezményről szóló határozat… stb.)
- keresztlevél (ha van)
Közlemény
Tisztelt Szülők!
Intézményünk tanulói egyre több dolgot osztanak meg az internetes platformokon amelyekben esetlegesen szó esik az iskola dolgozóinak minősítéséről. Ezzel akár becsületsértés büntette is megvalósulhat amely a Btk. 266. §. által jogorvoslatot vonhat maga után. A kiskorúak esetében mindig a szülő viseli a következményeket. Kérjük a szülőket nyomatékosan figyelmeztessék a gyermekeiket az ilyen bejegyzésektől való tartózkodásra! Ezek után az iskola meg fogja tenni a megfelelő lépéseket az ilyen sértő bejegyzések ellen.
Change Environment
A „Change Environment” jezsuita rend által koordinált nemzetközi teremtésvédelmi és klímamigrációs projekt lezárásaként nov.29-én a budapesti Párbeszédek Házában iskolánkat Kovács Martin (8.b) és Gulyás Oliver (8.b), valamint Kleszó Kökény Lenke (7.a) osztályos tanulók képviselték. Köszönettel a projektet támogató kollégák, Nyesténé Gáspár Marianna és Kelenföldi Zsófia tanárnők munkáját.
Gáspárné Ali Júlia igh.




























































