Trianon 100.

Babits Mihály: Az ország, mappa szerint

Röpülj, lelkem, keresd meg hazámat!
Enyhe dombsor, lankatag magyar föld!
S az a róna túl már a nagy-alföld
szemhatártól, ahol a nap támad.

Röpülj, lelkem, röpüld át hazámat!
Szemhatártól szemhatárig, s újra
merre emléked, a halk selyempók
vonja szálát, szállj a rónán túlra,
s át hol állnak a bolond sorompók:
és akármit ír a kard a rögre,
lankád mellől el ne bocsásd bérced:
ha hazád volt, az marad örökre,
senkisem bíró, csak ahogy érzed!

 

Június 4-e a Nemzeti Összetartozás Napja, a trianoni békediktátum megkötésének az emléknapja.

1920. június 4-én a győztes nagyhatalmak Párizsban aláírták a trianoni békeszerződést, amely Magyarország számára rendkívüli veszteségeket, soha begyógyulni nem tudó sebeket okozott.

A 100 éves évfordulóról a rendkívüli helyzet miatt online műsorral emlékeztünk meg.




Felügyelettel kapcsolatos információ

Tisztelt Szülők!

Június hónap során betegség esetén az étkezést telefonon (49-500-060) reggel 800-ig lehet lemondani. Azok, akik eddig NEM igényeltek felügyeletet az aktuális hetet megelőző péntek 1100-ig kérhetik azt a katisk2@gmail.com e-mail címen megjelölve étkezési igényüket (nem kell, 3-szori, csak ebéd).




Könyvtári könyvek visszahozása

Tisztelt Szülők!

Az iskolai könyvtárból kikölcsönzött könyvtári könyveket június 4-én  (csütörtök) 13.00 – 17.00 óra között hozhatják vissza a gyerekek, a könyvtárba. Aki nem hozza vissza a könyvtári könyvet a tanév végéig addig nem kap bizonyítványt. A tankönyvek beszedése az alábbi rend szerint történik az osztálytermekben:

június 8. (hétfő):              5.a         5.b         6.a         6.b         17.00 – 18.00

június 9. (kedd):               3. a        3.b         4.a         4.b         17.00 – 18.00

június 9. (kedd):               7.a         7.b         7.c         8.a         8.b         8.00 – 10.00

 

A testvérek természetesen egyszerre hozhatják.

Üdvözlettel: iskolavezetés




Tájékoztatás a felügyeletről

Tisztelt Szülők!
A kormány határozata alapján június 2-tól mindenkinek biztosítjuk a gyermekfelügyeletet az iskolában.
Amennyiben igénylik, kérjük jelezzék azt az osztályfőnököknek május 28-ig és közöljék milyen ellátást (étkezést) igényelnek.
Ha nem jelzik május 28-ig abban az esetben június 2-ra nem tudunk étkezést biztosítani.




Tájékoztatás ballagásról

Tisztelt Szülők!

A Szent István Katolikus Általános Iskola tantestületének 2020.május 19-én megtartott értekezletén a ballagásra vonatkozólag az alábbi döntések születtek:

  1. A ballagás időpontja az év elején elfogadott munkatervnek megfelelően nem változik, 2020. június 13-án, 10.00-tól lesz.
  2. A ballagás 10.00-kor szentmisével kezdődik a Jézus Szíve templomban, a szentgyónás lebonyolításáról a hitoktató a plébános és káplán atyával történt egyeztetést követően fogja Önöket tájékoztatni.
  3. A szentmisén csak a gyerekek fognak részt venni, a járványügyi előírásoknak megfelelően kellő távolságra egymástól. A szülők maximum 2 fő bent lehetnek a templomban, ha beférnek (összesen 200 fő). A hozzátartozók a templom előtti téren a kihangosítókon keresztül kapcsolódhatnak be a szentcselekménybe. Tisztelettel kérjük tehát a kedves szülőket és hozzátartozókat, hogy ezt szem előtt tartva, méltósággal kapcsolódjanak be a legszentebb áldozatba és kellő távolságot legyenek szívesek betartani!
  4. A szentmisét követően a templom főbejárata előtt lesz a 7. osztályosok rövid műsora, a nyolcadikosok búcsúzója, igazgató úr beszéde, a díjak és oklevelek átadása. (Eső esetén bent a templomban.)
  5. Ezt követően lehet a virágokat átadni a gyerekeknek a templom előtti téren. A járványügyi helyzet miatt, az idei tanévben nem lesz az iskola épületében ballagás, a zárt tér miatt.

 

A RENDKÍVÜLI JÁRVÁNYÜGYI HELYZETRE VALÓ TEKINTETTEL a program még változhat, de LESZ BALLAGÁS (lehet szigorítás vagy könnyítés). VÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJUK!!! KÉRJÜK HONLAPUNK ÉS AZ OSZTÁLYOKBAN SZOKOTT ONLINE INFORMÁCIÓS CSATORNÁK FOLYAMATOS NYOMONKÖVETÉSÉT!!!

Tisztelettel:    Nyeste István

    ig.




Nyilvános szentmisék

2020. május 18-tól (hétfő) dr. Ternyák Csaba egri érsek engedélyezte az egyházmegye területén, így templomunkban is a nyilvános szentmisék tartását.

Szentmisék rendje templomunkba:

Hétköznap 7.00 és 18.00 órakor

Szombaton 7.00 és 18.00 órakor

Vasárnap 7.00, 9.00 és 18.00 órakor




Jelentkezés a zene-és művészeti iskolába!




Nincs egyedül a szívem többé

Üzenetek egymásnak, 2020. májusban

A film elkészítésben közreműködtek:

Nem lesz egyedül: Boldizsár Zsófia (zongora), Bencsik Karina (fuvola), Tóth Barbara (fedő, fakanál), Tóth Zsanett (fakanalak), Hossó Vivien (ének, fakanál), Dobos Barnabás (ének), Demeter Barnabás (ének), Kardos Zsófia (ének, gitár), Patai Anna (gitáron dobolás)

Rajzokat készítették: Ujj Alex Róbert, Vadászi Fruzsina, Raffai Kamilla, Berta Lilla, Csirmaz Jázmin, Kőrösi Anna Petra, Farkas Napsugár, Janka Noa, Ferenczi Sára, Fajta Barbara, Pető Máté Zsombor, Kondás Elizabet, Takács Gréta, Dobos Gergely, Kriston Richárd, Molnár Alexander

Üdvözlégy Mária: tanárok




Papírgyűjtés

A papír alacsony ára és a kialakult járványhelyzet miatt az idei papírgyűjtés elmarad!




Szeretettel emlékezünk rájuk

Szeretettel emlékezünk rájuk

A karantén fogságában embert – szülőt, gyereket, pedagógust – próbáló módon folyik az oktatás most az iskolákban országszerte. Elgondolom, hogy mivé válna a világ, ha ez sokáig így tartana. Nem lenne pedagógus, aki kézen fogná a bátortalan gyereket, bíztatná, megsimogatná, jóra intené, s, ha kell, a csintalanságot féken tartaná – igazi, szívből jövő pedagógusi szeretettel.

A Szent István Katolikus Általános Iskolából a közelmúltban két ilyen nagylelkű nyugdíjas tanító néni távozott közülünk: Hornyák Pálné és Pap Jánosné – mindketten az 1991-ben induló katolikus iskola nevelői voltak.

Hornyák Pálné Mancika az induló egyházi iskola erős támasza volt. Nem nagy hanggal, hanem emberségével, személyes példájával tanította a fiatalabb nemzedéket. Alapos, lelkiismeretes munkáját nagy hivatástudattal végezte. Rendkívül tájékozott, sokféle hasznos ismeretet, művészi értéket befogadó és „csodálatos” élményeit tovább adó volt. Kiemelt figyelmet szentelt a gyengékre, nehéz sorsúakra, elesettekre. Ez a megértő, segítő jószándéka élete végéig elkísérte. Súlyos betegsége rövid idő alatt felőrölte egészségét, életét.

Pap Jánosné Irénke vidám, kedves színfoltja volt a tantestületnek. Örökké  optimista, mindig jókedvű. Csak az egyeneslelkű, tisztaszívű emberek tudnak ilyen felhőtlenül nevetni, maguk körül mindenkit felvidítani, közösséget teremteni. Életét a család, és az iskolai munka határozta meg. Nyugdíjas éveiben is figyelemmel kísérte a tanítványainak sorsát. életük alakulását. A hirtelen halál könyörtelenül ragadta el.

Drága Mancika és Irénke! Ti már fentről segítitek szeretteiteket, sok-sok volt tanítványt, munkatársakat, a katolikus iskolát.

Életeteket jutalmazza az Úr, nyugodjatok békében!

 

Molnár Mária ny. igazgatónő




Szentmise Jó pásztor vasárnapján




Énekkarosok anyák napi köszöntője

Isten áldása szálljon minden ÉDESANYÁRA és NAGYMAMÁRA!

Közreműködtek: 

Vers: Ujj Hanna Veronika

Ének: Pacza Máté, Bak Hédi, Patai Péter, Farkas Jázmin, Fehér Noémi, Gáspár Júlia, Hazadi Krisztina, Demeter Katalin, Patai Sára, Hliva Kristóf, Molnár Csenge, Tóth Bence

Hangszereken: Juhász Flóra Sára (furulya), Vajda Vanda Gitta (fuvola), Pap Noémi (hegedű), Patai Dóra (fuvola)

 




Tájékoztatás diákigazolvány igényléssel kapcsolatban

Tájékoztatás diákigazolvány igényléssel kapcsolatban

 

A diákigazolvány igényléseket a járványügyi helyzetre való tekintettel nem szükséges igényelni a 2020/2021-es tanévhez.

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal tájékoztatása szerint a diákigazolványhoz szükséges Nemzeti Egységes Kártyarendszer (NEK) adatlap igényléséhez érvényes személyazonosító igazolvány megléte szükséges, ennek előzetes elkészítésére online időpontfoglaló oldalon keresztül van lehetőség. Az online időpontfoglalást követően egy szülő (amennyiben nem egy háztartásban élnek mindkét szülő) jelenlétében személyesen lehetséges.

Azok a diákok, akik nem rendelkeznek érvényes személyazonosító igazolvánnyal és felkeresik a fent említett módon a kormányablakot, lehetőség van egyúttal a NEK adatlap igénylésére is, így ezen diákoknak nem szükséges újból ügyintézést kezdeményezni.

A NEK adatlapot az iskolába szükséges leadni és a diákigazolványt az ügyintéző igényli meg, elkészülte után az intézménybe érkezik, ami kiosztásra kerül.

                                                                                                                                                                                                                                                                          Iskolavezetés




Szentmise húsvét 3. vasárnapján

Szentmise húsvét 3. vasárnapján

Jézus Szíve templom, Mezőkövesd

2020. április 26.

 




Énekkarosok karanténban

Ne féljetek, mert veletek vagyunk! Szeretettel küldjük ezt a dalt az iskola minden dolgozójának, tanulójának és családjaiknak!
Közreműködtek:
vers: Pacza Máté
rajzok: Dohány Tímea, Gáspár Júlia, Dobos Gergely
zene: Birinyi Dorka, Bollók Róza, Fehér Noémi, Kardos Zsófia, Korpa István, Demeter család, Patai család, Nagy család



Szentmise húsvét 2. vasárnapján

Húsvét 2. vasárnapja

Irgalmasság vasárnapja

Jézus Szíve templom, Mezőkövesd, 2020. április 19.




Húsvét vigilia szertartás

Nagyszombat, Húsvét vigilia szertartás

Jézus Szíve templom, Mezőkövesd

2020. április 11.




Szentmise – 2020. április 5.

Szentmise a Jézus Szíve templomban

2020. április 5. Virágvasárnap

 

 




Szülői tájékoztatás beiratkozásról

A Szent István Katolikus Általános iskolában a 2020/21- es tanévben a beiratkozás a 7/2020. III.25.) EMMI határozat alapján történik, mivel nem vagyunk körzetes iskola, így 2020. április 6. – 24 – ig tart.

A mellékelt szándéknyilatkozatot minél hamarabb juttassák vissza intézményünkbe elektronikus úton. Ha valaki nem tudja elektronikus úton visszaküldeni vagy bármi más problémája van, hívja az iskolát. A szándéknyilatkozatot, ha nem tudják kinyomtatni és aláírni akkor is érvényes.

A szándéknyilatkozat oktatási azonosító nélkül is beadható!

Az iskola e-mail címe: katisk2@gmail.com
Az iskola telefonszáma: 0649-500-060                                                                                           Szándéknyilatkozat beiratkozásról

                                                                                                                         Iskolavezetés




Szentmise

Jézus Szíve templom, Mezőkövesd

Nagyböjt 5. vasárnapja, 2020. március  29.