Tájékoztatás ballagásról

Tisztelt Szülők!

A Szent István Katolikus Általános Iskola tantestületének 2020.május 19-én megtartott értekezletén a ballagásra vonatkozólag az alábbi döntések születtek:

  1. A ballagás időpontja az év elején elfogadott munkatervnek megfelelően nem változik, 2020. június 13-án, 10.00-tól lesz.
  2. A ballagás 10.00-kor szentmisével kezdődik a Jézus Szíve templomban, a szentgyónás lebonyolításáról a hitoktató a plébános és káplán atyával történt egyeztetést követően fogja Önöket tájékoztatni.
  3. A szentmisén csak a gyerekek fognak részt venni, a járványügyi előírásoknak megfelelően kellő távolságra egymástól. A szülők maximum 2 fő bent lehetnek a templomban, ha beférnek (összesen 200 fő). A hozzátartozók a templom előtti téren a kihangosítókon keresztül kapcsolódhatnak be a szentcselekménybe. Tisztelettel kérjük tehát a kedves szülőket és hozzátartozókat, hogy ezt szem előtt tartva, méltósággal kapcsolódjanak be a legszentebb áldozatba és kellő távolságot legyenek szívesek betartani!
  4. A szentmisét követően a templom főbejárata előtt lesz a 7. osztályosok rövid műsora, a nyolcadikosok búcsúzója, igazgató úr beszéde, a díjak és oklevelek átadása. (Eső esetén bent a templomban.)
  5. Ezt követően lehet a virágokat átadni a gyerekeknek a templom előtti téren. A járványügyi helyzet miatt, az idei tanévben nem lesz az iskola épületében ballagás, a zárt tér miatt.

 

A RENDKÍVÜLI JÁRVÁNYÜGYI HELYZETRE VALÓ TEKINTETTEL a program még változhat, de LESZ BALLAGÁS (lehet szigorítás vagy könnyítés). VÁLTOZTATÁS JOGÁT FENNTARTJUK!!! KÉRJÜK HONLAPUNK ÉS AZ OSZTÁLYOKBAN SZOKOTT ONLINE INFORMÁCIÓS CSATORNÁK FOLYAMATOS NYOMONKÖVETÉSÉT!!!

Tisztelettel:    Nyeste István

    ig.




Ballagás

Nyolcadik osztályosaink ballagása 2019. június 15-én délután 4 órakor szentmisével kezdődött a Jézus szíve templomban. A két osztályból 45 tanulótól búcsúztunk. A szentmisét Vizi János káplán atya celebrálta. A szentmise végén rövid ünnepség után került sor az oklevelek, jutalomkönyvek átadására. A jutalmazottak névsora:

Sepsi Boglárka 8.a osztályos tanulónak példamutató magatartásáért, szorgalmáért, nyolcévi kitűnő tanulmányi eredményéért, a német nyelv, a helyesírás és a sport területén elért versenyeredményeiért és a közösségben végzett tevékenységéért díszoklevélben részesült. Természettudományos tárgyakban elért versenyeredményeiért Sipos Ferenc díjat kapott.

Tanulmányi munkájáért nevelőtestületi dicséretben részesült.

Dicsérő oklevélben részesült:

Ács Attila    8. a osztályos tanulónak nyolcévi példás szorgalmáért,  többévi kitűnő tanulmányi eredményéért. Tanulmányi munkájáért nevelőtestületi dicséretben részesült.

Fűtő Eszter 8.a osztályos tanulónak nyolcévi példás magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, a gazdaságismereti versenyen elért eredményéért.

Jacsó Lilla 8.a osztályos tanulónak, példás magatartásáért, többévi jeles tanulmányi eredményéért, a rajzversenyeken elért eredményeiért, közösségi munkájáért.

Kaló Attila 8.a osztályos tanulónak nyolcévi példás szorgalmáért, jeles tanulmányi munkájáért, a sport területén elért többéves eredményeiért.

Mészáros Kristóf 8.a osztályos tanulónak nyolcévi példás szorgalmáért, többévi kitűnő tanulmányi eredményéért, az informatika-, a matematika- és  sportversenyeken elért eredményeiért. Tanulmányi munkájáért nevelőtestületi dicséretben részesült.

Németh Eszter 8.a osztályos tanulónak példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, többéves énekkari munkájáért, a megyei csecsemőgondozó versenyen elért eredményéért.

Szemán Krisztina 8.a osztályos tanulónak nyolcévi példás magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, többéves énekkari munkájáért, a gazdaságismeret és megyei csecsemőgondozó versenyen elért eredményeiért.

Aranyosi Vivien 8.b osztályos tanulónak nyolc évi példamutató magatartásáért és szorgalmáért, kiemelkedő tanulmányi és közösségi munkájáért

Szécsényi Szonja 8.b osztályos tanulónak nyolc évi példamutató magatartásáért és szorgalmáért, több évi kitűnő tanulmányi és közösségi munkájáért. Tanulmányi munkájáért nevelőtestületi dicséretben részesült.

Sipeki Inez 8.b osztályos tanulónak nyolc évi példamutató magatartásáért és szorgalmáért, több évi kitűnő tanulmányi és közösségi munkájáért, a földrajz és csecsemőgondozási csapatversenyen elért eredményéért. Tanulmányi munkájáért nevelőtestületi dicséretben részesült.

Oklevélben részesült:

Balázs Enikő 8.b osztályos tanulónak nyolc évi példamutató magatartásáért, jeles tanulmányi, közösségi munkájáért és a német versenyeken elért eredményeiért.

Brunczel Borbála 8.b osztályos tanulónak jeles tanulmányi munkájáért, a földrajz és csecsemőgondozási csapatversenyen elért eredményeiért.

Nyitrai Csenge 8.b osztályos tanulónak példamutató magatartásáért, vers-és prózamondó versenyeken való sikeres szerepléséért, többéves énekkari munkájáért és a csecsemőgondozási csapatversenyen elért eredményéért.

Farkas Róza 8.b osztályos tanulónak példamutató szorgalmáért, többévi kitűnő tanulmányi és közösségi munkájáért, angol versenyeken való részvételéért.

Jacsó Virág Lara 8.b osztályos tanulónak kiemelkedő tanulmányi munkájáért, prózamondó versenyeken való részvételéért és a sportban elért eredményeiért.

Könyvjutalomban részesült:

8.a osztály: Ádám Bence, Bukta Lilla,  Busa Kristóf Péter, Dósa Blanka, Máté Bálint, Mező Balázs, Mirkóczki Fanni, Zakhar Vivien

8.b osztály: Árvai Lili, Dusza Dávid, Farkas Kitti, Juhász Bálint, Kelemen Dániel, Kovács Gábor Bendegúz, Kuzsmiczky Péter, Molnár Hunor, Nyeste Viktória, Reszegi Krisztián, Szajcz Bálint, Szikszai Máté

A képek a Mezőkövesdi Újság engedélyével a Mezőkövesd Online facebook oldalról származnak.




Ballagás

A 2017/2018-as tanévben a Szent István Katolikus Általános Iskolából 43 tanuló ballagott el.

Az elballagó diákok közül Szent István díjban részesültek: Szemán Szilvia, Gál Benjámin és Bencsik Bianka tanulók.

Szemán Szilvia 8. a osztályos tanulónk, az Egri Főegyházmegye ünnepélyes Te Deumán az egri bazilikában Dr. Ternyák Csaba érsek úrtól érseki dicséretet vehetett át.

Dicsérő oklevélben részesült:

  • GÁL BENJÁMIN 8. a osztályos tanuló – nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért és a sport területén elért kiemelkedő versenyeredményeiért.
  • MIZSER RAMÓNA 8. a osztályos tanuló – nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, többéves énekkari munkájáért.
  • SZEMÁN SZILVIA 8. a osztályos tanuló – nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, többéves énekkari munkájáért.
  • TAKÁCS REBEKA 8. a osztályos tanuló – nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, többéves énekkari munkájáért és a sport területén elért versenyeredményeiért.
  • BARZSÓ RÉKA 8. b osztályos tanuló – nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért.
  • BENCSIK BIANKA 8. b osztályos tanuló – nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, kiváló tanulmányi eredményéért, többéves énekkari munkájáért.
  • DUDÁS KINGA VIKTÓRIA 8. b osztályos tanuló – nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért.
  • HAZADI ERIKA 8. b osztályos tanuló – nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, többéves énekkari munkájáért.

Oklevélben részesült:

  • KRASZNAI DÁNIEL 8. a osztályos tanuló – matematika tantárgyból elért kimagasló eredményéért.
  • TITKÓ FLÓRA 8. a osztályos tanuló – többéves énekkari munkájáért és a szavalóversenyeken elért kiváló eredményeiért.
  • MOLNÁR GÁBOR LŐRINC 8. b osztályos tanuló – jeles tanulmányi eredményéért, kiemelkedő közösségi munkájáért.
  • SCHRÁDI VIKTÓRIA 8. b osztályos tanuló – jeles tanulmányi eredményéért, a sport területén tanúsított szorgalmáért, elért versenyeredményeiért.

Az Országos Csecsemő- és kisdedgondozási Versenyen elért III. helyezéséért könyvjutalomban részesült Titkó Flóra Ilona, Mizser Ramóna, Takács Rebeka




Ballagás

2017. június 17-én, szombaton elballagtak nyolcadik osztályos diákjaink.

10 órakor kezdődött a Szentmise, melyet dr. Berkes László pápai prelátus, a Jézus Szíve templom plébánosa celebrált. Szentbeszédében először az érsek atya körlevelét olvasta fel, melyben üdvözölte a ballagókat, majd életre szóló tanácsokkal búcsúztatta a ballagókat.

A Szentmise után az ünnepi műsor következett, majd Nyeste István igazgató úr az alábbi három kívánsággal búcsúzott: őrizzétek meg a hitet, találjátok meg a hivatásotokat és találjatok hűséges társat.

A díjátadáson a tanulók laudációjuk felolvasása után átvehették az igazgató úrtól a könyvjutalmakat, az okleveleket és a dicsérő okleveleket.

Szent István díjban Boldizsár Lilla (8.a) és Kaló Kristóf (8.b) részesült.

A tanulók ezek után utoljára még végigjárták iskolánk épületét, ezzel búcsúztak az elmúlt nyolc évtől.




Tanévvégi információk

Tisztelt Szülők!

Iskolánkban a 8. osztályosok ballagása

2017. június 17. (szombat) 10.00

Tanévzáró ünnepség

2017. június 22. (csütörtök) 18 óra (Te deum szentmise)

Bizonyítványosztás a szentmise után az iskolában.




Ballagás

2016. június 18-án délelőtt 10 órakor kezdődött a Jézus Szíve templomban a Szent István Katolikus Általános Iskola ballagási ünnepsége.

Hálaadó szentmisével és megható műsorral búcsúzott a 40 nyolcadik osztályos tanuló. Majd utoljára végigjárták az iskola termeit, folyosóit.

Minden ballagó diáknak boldogságot és egészséget kívánunk további életéhez!

A ballagás alkalmával kerültek kiosztásra a kitüntető díjak, oklevelek.

Szent István díjban részesült:nyolcévi példamutató magatartásáért, odaadó keresztény életviteléért, kimagasló tanulmányi és közösségi munkájáért.

  • Pap Katalin Tünde
  • Török Kristóf Áron
  • Kardos Eszter
  • Zsámba Éva

Sípos Ferenc díjban részesült:a természettudományos versenyeken elért kiváló eredményeiért

  • Szilágyi Demetria

Díszoklevélben részesült:nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, kitűnő tanulmányi eredményéért, kiemelkedő versenyeredményeiért, többéves énekkari munkájáért

  • Pap Katalin Tünde

Dicsérő oklevélben részesült:

  • Szilágyi Demetria nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, kiemelkedő versenyeredményeiért, többéves énekkari és rajzszakköri tevékenységéért.
  • Tóth József Csanád példamutató szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, kiemelkedő versenyeredményeiért, hűséges egyházi szolgálatáért.

Oklevélben és könyvjutalomban részesült:

  • Mészáros Lili
  • Panyi Zsuzsanna
  • Orosz Kata
  • Sallai Martin
  • Kertész Anasztázia
  • Marczis Dóra
  • Csiki Gréta
  • Nagy Réka
  • Vadászi Virág
  • Hlavati Barbara
  • Hlavati Veronika
  • Ádám Éva
  • Ádám Katalin

Gratulálunk a díjazottaknak!




Ballagó diákok elismerései

A Szent István Katolikus Általános Iskola ballagó diákjainak elismerései

Könyvjutalomban részesültek az alábbi tanulók:

  1. Fülöp Anna 8.a többéves rajzszakköri munkájáért
  2. Dávid Buda 8.b többéves énekkari tevékenységéért
  3. Hajdu Nóra 8.b többéves énekkari tevékenységéért
  4. Lázár Benedek 8.b hűséges templomi szolgálatáért
  5. Köteles János 8.b – példamutató magatartásáért és szorgalmáért, sporteredményeiért, hűséges templomi szolgálatáért
  6. Schrádi Réka 8.a példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jó tanulmányi eredményéért
  7. Lázár Endre 8.b – példamutató szorgalmáért, jó tanulmányi munkájáért, hűséges templomi szolgálatáért
  8. Mirkóczki Klaudia 8.a példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jó tanulmányi eredményéért
  9. Varga Réka 8.a szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért
  10. Szilágyi Miklós: jeles tanulmányi munkájáért és szaktárgyi versenyeken elért eredményeiért

Dicsérő oklevelet és könyvjutalmat kaptak a következő tanulók:

  1. Fügedi Eszter 8.a példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért
  2. Kriston Nikolett Viktória 8.a példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, többéves sporteredményeiért
  3. Borúzs Barbara Panna 8.a példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, többéves énekkari munkájáért
  4. Bencsik Dalma 8.a példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, a matematika tantárgyból elért kimagasló eredményeiért
  5. Gyenes Botond 8.b – többévi kitűnő tanulmányi eredményéért, példamutató szorgalmáéért, hűséges templomi szolgálatáért
  6. Jacsó Nikolett 8.b – nyolcévi példamutató magatartásáért és szorgalmáért, kiemelkedő tanulmányi munkájáért, többéves énekkari tevékenységéért
  7. Nagy Mátyás 8.a példamutató magatartásáért, szorgalmáért, jeles tanulmányi eredményéért, hűséges templomi szolgálatáért, többéves énekkari munkájáért

Díszoklevélben és könyvjutalomban részesültek a következő tanulók:

  1. Baracskai Noémi 8.b – nyolcévi példamutató magatartásáért és szorgalmáért, kitűnő tanulmányi munkájáért
  2. Agócs Laura Anna 8.b – nyolcévi példamutató magatartásáért és szorgalmáért, kitűnő tanulmányi eredményéért, szaktárgyi és sportversenyeken elért eredményeiért, többéves énekkari tevékenységéért
  3. Kovács Patrik 8.a példamutató magatartásáért, nyolcévi kitűnő tanulmányi eredményéért, szorgalmáért, földrajz és matematika tantárgyból elért kimagasló eredményéért
  4. Juhász Emese 8. b – nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, kitűnő tanulmányi eredményéért, példás közösségi munkájáért, többéves énekkari tevékenységéért
  5. Panyi Anett 8. b: – nyolcévi példamutató magatartásáért, szorgalmáért, kitűnő tanulmányi eredményéért, példaszerű közösségi munkájáért, tanulmányi- és sportversenyeken elért kiemelkedő eredményeiért, többéves énekkari tevékenységéért

Sipos Ferenc-díj

a természettudományos versenyeken elért kiváló eredményeiért adományoz az alábbi tanulóknak:

1. Lázár Endre: a természettudományok terén elért kiemelkedő eredményeiért
– 2014-ben a Teleki Pál földrajz-földtan verseny megyei 6. helyezettje
– 2015-ben a Teleki Pál földrajz-földtan verseny megyei 2. helyezettje

2. Jacsó Nikolett: a természettudományok terén elért kiemelkedő eredményéért
– 2013-ban a Kaán Károly Országos Természet- és Környezeti Verseny megyei 3. helyezettje

„Jó tanuló, jó sportoló”

Több éven keresztül az atlétika és labdarúgás sportágban kimagasló teljesítményéért
a „jó tanuló, jó sportoló” díjban részesül Kovács Patrik 8. a osztályos tanuló.

Érseki dicséret

Agócs Laura Anna 8.b osztályos tanulót a június 12-i egri egyházmegyei Te Deum keretében érseki dicséretben részesítették.

Szent István-díj

nyolcévi példamutató magatartásáért,, kimagasló tanulmányi és közösségi munkájáért

  1. Juhász Emese 8. b
  2. Nagy Mátyás 8. a
  3. Panyi Anett 8. b



Ballagás 2015.

Szent István Katolikus Általános Iskola ballagása

44 nyolcadik osztályos tanuló búcsúzott iskolánktól 2015. június 12-én hálaadó szentmise és az azt követő ballagási ünnepség keretében. A búcsúzókat gyönyörűen feldíszített osztályok és folyosók várták a 7. osztályos tanulóknak és szüleiknek köszönhetően. A szentmisét Dr. Berkes László pápai prelátus plébános úr celebrálta. A búcsúzó műsort a 7. osztályos osztályfőnökök Fehérvári Dénesné és Plank Gábor készítette és rendezte.

Útra induló nyolcadikosainknak minden jót kívánunk további életükre!

8.a osztály – osztályfőnök: Tóth Viktória

8.a osztály - tabló

Bencsik Dalma, Berta Kristóf, Biró Bence, Boruzs Barbara Panna, Dósa Noémi Júlia, Fehér Máté, Fügedi Eszter, Fülöp Anna, Hodák Kristóf, Kis-Csabai Dávid, Kis Marcell, Kovács Patrik, Kriston Nikolett Viktória, Mirkóczki Klaudia, Nagy Mátyás, Nyitrai Gergő, Schrádi Réka, Varga András, Varga Levente, Varga Réka, Vaszilkó Bence, Zelei Viktória

8.b osztály – osztályfőnök: Tóthné Farkas Edit

8.b osztály - tabló

Agócs Laura Anna, Balázs Barbara, Baracskai Noémi, Bozsik István Márk, Dávid Buda, Dávid Márton, Fléner Sylvia, Gáspár Bence Ferenc, Gyenes Botond, Hajdu Ivett, Hajdu Nóra, Jacsó Nikolett, Juhász Emese, Köteles János, Lázár Benedek, Lázár Endre, Molnár Miklós, Panyi Anett, Póta Martin Csaba, Reszegi Virág, Szalay Zoltán Martin, Szilágyi Miklós




2014. június 14.: Ballagás

Iskolánkban a 8. osztályos tanulók ballagását 2014. június 14-én délelőtt tartottuk. Az iskola díszítését a 7. osztályos tanulók szülei végezték. A ballagás szentmisével kezdődött, melyet dr. Berkes László pápai prelátus, a Jézus Szíve templom plébánosa celebrált. Az ünnepélyes műsor után tanulóink körbejárták az iskolát, elbúcsúztak a volt osztálytermektől.