Munkaterv 2020/2021-es tanév
Munkaterv
A Szent István Katolikus Általános Iskola a 30. tanévét kezdi el. Talán a kezdetektől nem volt ilyen nehéz tanévünk. Megnehezíti a munkánkat a járvány veszélye és az ebből fakadó bizonytalanság, az új Nat bevezetése az első és ötödik évfolyamon és az építkezés munkálatai is. Ebben az évben stagnált az iskola tanuló létszáma 390 fő 17 tanuló csoportban. Már évek óta 400 fővel számolhatunk, de látni kell, hogy a mostani nyolcadikosok ballagásával a létszám egy osztálynyival fog csökkenni.
Személyi változások
Ebben a tanévben „jelentős” változás nem volt. Akik az előző évben befejezték a tanévet azokkal kezdjük el az újat. Továbbra is otthon van gyermekeivel Kelenföldi Zsófia, Laufer-Kis Viktória és Ádám Attiláné. A kémia órákat Czufor Adrienne tartja. Az angol órák megtartásában segíteni fog Tóth-Lévay Emőke szintén óraadóként. A technika oktatásban sajnos az idén is szakos hiánnyal küzdünk, így Gregovszkiné Dobó Melinda fogja ellátni.
Új osztályfőnökök:
- 1.a. Korpáné Zábrátzky Zsuzsanna
- 1.b. Pajor Tamásné
- 5.a. Katyina Ferencné
- 5.b. Kleszóné Kántor Tímea
Ha a szülők igénylik minden gyermeknek biztosítjuk a délutáni felügyeletet, ahol az a legfőbb cél, hogy értelmesen töltsék el idejüket. Természetesen az iskolában a legfontosabb a tanulás és ennek érdekében délután a házi feladatokat kell elkészíteni illetve felkészülni az esetleges számon kérésekre. Fontos feladat a szabadidő hasznos eltöltése is ezért az iskola a művészeti iskolával karöltve nagyon sok foglalkozást biztosít a gyerekek számára. Intézményünkben mindenki megtalálhatja a számára megfelelő délutáni foglalkozásokat: középiskolai előkészítő (magyar,matematika,idegen nyelv), rajz, ének, szolfézs, hangszeres foglalkozások, és sport( gyógytestnevelés, kézilabda, kosárlabda, labdarúgás, Karate, duatlon, akrobatikus rock&roll, sakk, vívás). Ebben a tanévben is minden évfolyamon tanulhattak idegen nyelvet a gyerekek szakkör keretében legyen az első vagy második nyelv. Az előző évhez hasonlóan fogjuk megszervezni az iskolai úszásoktatást, de a pályázat már nem nyújt ebben segítséget Sajnos a járvány közbeszólt az elmúlt tanévben ezért a másodikosoknak majd pótolni kell ezt a lehetőséget.
Az iskolánk tanulóinak több mint 15%-a bejáró a környező településekről. Sajnos a Klik már nem indított iskola buszt, ezért minden bejárónak saját magának kellett gondoskodnia az intézménybe való eljutásról.
A Fenntartó jóvoltából minden alsós osztálynak külön napközis csoportja van. A felsősöknél az igények miatt három tanulószobát szerveztünk.
Napközis csoportok:
- 1. csoport (1. a.)-22 fő Papné Szlatki Ágnes
- 2. csoport (1. b.)-20 fő Juhászné Derekas Judit
- 3. csoport (2. a.)-27 fő- Szerencsés Ágnes
- 4. csoport (2. b.)-22 fő- Kis Beáta
- 5. csoport (3. a.)-21 fő- Kleszóné Kántor Tímea
- 6. csoport (3. b)-19 fő- Gáspárné Molnár Márta
- 7. csoport (4. a)-18 fő- Molnárné Dózsa Alíz
- 8. csoport (4. b)-25 fő- Kovácsné Murányi Edit
Az ifjúságvédelmi feladatokat ebben az évben Gáspárné Ali Júlia látja el. A tankönyvellátási feladatokat Nyesténé Gáspár Marianna tanárnő látja el Ficzere Jánosné segítségével. A könyvtárosi órákat tart Nyesténé Gáspár Marianna. A diákönkormányzat munkáját idén is a helyettesek segítik majd. Az iskolánkban a felsős nem osztályfőnök tanárok segítenek az osztályfőnököknek. Minden osztályhoz úgynevezett pót osztályfőnök is tartozik, akik segítenek az osztályfőnököknek.
Osztály | Osztályfőnök | Pót of. |
5.a | Katyina Ferencné | Vasasné Máté Magdolna |
5.b | Kleszóné Kántor Tímea | Kovács-Zelei Csilla |
6.a | Mező Gábor | Nagyné Demeter Ilona |
6.b | Tóth Viktória | Katyina Ferencné |
7.a | Buktáné Csirmaz Mónika | Paczáné Horváth Erika |
7.b | Seres Istvánné | Tóthné Farkas Edit |
8.a | Sikó Fehérvári Csilla | Nyesténé Gáspár Marianna |
8.b | Bak Mária | Gregovszkiné Dobó Melinda |
8.c | Nyitrainé gyenes Andrea | Csuhai Katalin |
Tárgyi feltételek
A nyáron elkezdődöttek a felújítási és építési munkálatok. A vállalkozó megigérte, hogy augusztus 20.-ig át adja a felújított szaktantermeket. Sajnos a kinti munkálatok nem olyan ütemben haladnak, ahogy az elvárható lenne, így valószínű, hogy az új rész átadása csak a tanév végére várható. Ebben a tanévben nagyon nehéz lesz a testnevelés órák megtartása mivel „elveszítettük” a kistornatermet, tehát egy helységgel kevesebb lesz az órák megtartására. Az udvar is foglalt, így tovább nehezedik a helyzetünk, de remélem csak ez a tanév lesz ilyen nehéz.
Továbbképzések, minősítések
Az elmúlt tanévben a járvány miatta minősítések nagy része elmaradt. Ezeket ebben a tanévben fogják elvégezni. A tanfelügyeleti ellenőrzésekről még nem kaptunk értesítés, de biztos az elmaradtakat fogják pótolni. Minősítésen is három pedagógus fog átesni. Keller Jánosné mester, míg a többiek, Kissné Molnár Margit és Kovács-Zelei Csilla a Ped. II-t célozza meg.
Ebben a tanévben is szeretnénk minden kolléga óráit végig járni és nemcsak az iskola vezetése, hanem a munkaközösségek vezetőinek bevonásával. Sőt szeretnénk elérni hogy minél többen nézzék meg más óráit, hiszen sokat tanulhatunk egymástól.
A KAPI által szervezett továbbképzéseken, ha lesz rá lehetőségünk részt fogunk venni. Iskolánkban két kihelyezett továbbképzést is tart az intézet. Decemberben az agresszió kezeléséről lesz szó míg márciusban az online minialkalmazások szerepéről kapunk ismertetőt. Kleszóné Kántor Tímea végzi az informatika szakot Egerben és előreláthatólag be is fejezi. Gregovszkiné Dobó Melinda jelentkezett technika szakra az ELTE-re és vállalta, hogy Szombathelyre jár le a tömbösített alkalmakkor.
A hagyományoknak megfelelően az idén is részt veszünk pedagógus lelkigyakorlaton, amit a két nagy egyházi ünnepünk előtt tervezünk.
Kapcsolataink
A fenntartóval, képviselőivel hagyományosan jó a kapcsolatunk, szükség esetén kérjük és számíthatunk segítségükre. Köszönjük, hogy figyelemmel kísérik iskolánk helyzetét, támogatják elképzeléseinket.
A Jézus Szíve Plébániával élő, napi kapcsolatban vagyunk. Gyermekeink nagy része ehhez az egyházközséghez tartozik, itt járulhatnak a szentségekhez, amelynek előkészítése a plébániai oratóriumukon történik. Sok közös programunk van az egyházközséggel, amelyet részben az EFOP-1.3.5-os pályázatnak köszönhetünk. A káplán atyával és a hitoktatókkal a mindennapi munka során közvetlen jó a kapcsolatunk. Rendszeresen segítik, színesítik az iskola mindennapi életét. A ministránsok nagy része a mi intézményünkből kerül ki. A hitoktatókkal közösen munkálkodik a tantestület a gyermekeink vallásos nevelésén és igyekszünk személyes példaadással is a megfelelő irányba terelni őket.
A diákok képviselőivel a kapcsolattartás a diákfórumon keresztül valósul meg. Az utóbbi években pozitív változást tapasztaltunk az ifjúság aktivitása terén. A diákfórum a segítő pedagógusok Nagyné Demeter Ilona és Gáspárné Ali Júlia szervező munkájának köszönhetően jól működik.
A szülőkkel közvetlenül a szülői értekezleteken, fogadó órán, családi napon, nyílt napon találkozhatunk személyesen. Itt próbáljuk megmutatni nekik iskolánk nevelési, oktatási elképzeléseit. A legtöbbnek szinte semmi ismerete nincs a hitről, vallásról és egyházról, ezért ebben nekünk missiós feladatunk van, amit az atyákkal együtt közösen kell végrehajtani. Minden alkalmat megragadunk, hogy elmondjuk nevelési elveinknek, értékrendünknek. Összhangban kell lennie, csak akkor tudunk eredményes munkát végezni Az új osztályfőnökök a tanév folyamán látogassák végig növendékeik családját, különös tekintettel a bejáró tanulókra.
Iskolaszék:
Az új összetételű iskolaszék megalakítása. Évente általában 2 alkalommal kerül összehívásra, az elnök kezdeményezésére. Az iskolaszék is SZMSZ szerint működik.
Fő feladataink 2020/2021-es tanévben
- katolikus szellemiség erősítése személyes példaadással, az elvárások egységes megfogalmazásával, MISE látogatás
- az iskola értékeinek kiemelése, az elvándorlás csökkentése
- minősítések segítése, óralátogatások rendszeressé tétele (egymástól tanulhatunk)
- az oktatásban, nevelésben módszertani gazdagodás
- az SNI-s és BTM-es gyerekek fejlesztése-logopédiai ellátás
- a szülőket közelebb hozni az iskolához, egyházközségeikbe bevonni programokba
- tehetséggondozás, felzárkóztatás, a csoportbontások hatékonyabbá tétele
- ügyelet javítása, házirend betartása, betartatása
- teremtésvédelmi programok megvalósítása
- hitéleti csoport kialakítása
- egymás elfogadása, segítése
- drog prevenció
- internetes zaklatás problémája
- intézményi programokon való részvétel
- digitális oktatás fejlesztése