ALMÁSY LÁSZLÓ EGYHÁZMEGYEI FÖLDRAJZVERSENY
A miskolci Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda szervezte meg az Egri Egyházmegyére kiterjedő földrajz versenyét. A döntő, 2025. május 9-én került megrendezésre. A versenyen a tanulók földrajzban való tudásukat, jártasságukat mérték össze, ahol összetett probléma- és gyakorlati feladatot kellett megoldaniuk a térképészet, ásványtan, a Bükk-hegység földrajza, a sivatagok csodálatos, de egyben rémisztő világa és a verseny névadó, -Almásy László- életének és munkásságának témaköreiből.
Iskolánkból két csapat is bejutott a döntőbe.
II. helyezést ért el a Brunczel Ágota, Fajta Bálint, Andrássy Hanna, Ferenczi Kornél 8. a
IX. helyezést ért el Csörgő Csaba János, Kovács Martin, Pacza Máté, Pető Bence Dávid 8. b osztályos tanulók.
Felkészítő tanárok: Zelei Csilla, Nyesténé Gáspár Marianna tanárnők
Eredményeikhez gratulálunk!!









