2014. április 4.: Nagyböjti lelki nap
Iskolánkban április 4-én tartottuk meg a nagyböjti, húsvétra felkészítő lelkinapot. A miskolci jezsuita gimnázium diákjai segítették a lelki felkészülést.
Olvasd tovább →Iskolánkban április 4-én tartottuk meg a nagyböjti, húsvétra felkészítő lelkinapot. A miskolci jezsuita gimnázium diákjai segítették a lelki felkészülést.
Olvasd tovább →Iskolánkban március 27-én az első és a második óra látogatható a leendő elsősök szüleinek és valamennyi tanítványunk szüleinek.
Olvasd tovább →1994 óta a Víz világnapját március 22-én ünnepeljük. E napon különféle rendezvényekkel próbálják felhívni a környezetvédők a figyelmet a vizek védelmének fontosságára. A napköziben március 17 – 21-ig egy hetes témahét keretében foglalkoztunk a vízzel.
Olvasd tovább →Iskolánk március 14-én, pénteken az első órában ünnepi műsort adott az 1848. március 15-én kezdődő forradalom és szabadságharc emlékére. A 2.b és 5.a osztályos tanulók fegyelmezetten, lelkesen, szépen szerepeltek. Előadásuk végén iskolánk tanulói vastapssal jutalmazták őket.
Olvasd tovább →Iskolánkban március 6-án FILMKLUB volt, melyen 35 fő vett részt. Közösen megtekintettük A zarándok útja című filmet, majd Lipcsák János atya segített értelmezni a látottakat, A Húsvétra való felkészülést segítette ez a hitünket erősítő lélekemelő film.
Olvasd tovább →Sarudon első lépésként a volt plébániaépület felújítására került sor az egyházi centrum kialakítása során. Az építkezés folytatódni fog, a program megvalósítása során pályázati pénzekből szeretnénk az új, modern szállásépületet, sportpályát megvalósítani.
Olvasd tovább →Február 28-án délután 4-től 8-ig került megrendezésre a felső tagozatos osztályok farsangi bálja.
Olvasd tovább →Február 21-én (pénteken) az alsósok farsangjára gyülekeztek az iskola kisdiákjai és azok családtagjai.
Olvasd tovább →A Miskolcon megrendezett „Móra tollával” elnevezésű megyei helyesírási verseny eredménye
Olvasd tovább →2014. január 20-án, Ózdon volt a Diákolimpia úszás megyei döntője, melyen iskolánk csapata is indult.
Olvasd tovább →A Nemzeti Közszolgálati és Tankönyvkiadó Zrt. 8 témakörben írt ki rajzpályázatot.
8. témakör: Spórolás vagy költekezés
A karácsonyi szünet utáni első tanítási napon reggel 8 órától iskolánk diákjai szentmisén vettek részt a Jézus Szíve templomban. A szentmisét dr. Berkes László pápai prelátus, a Jézus Szíve templom plébánosa celebrálta. A szentmise után a plébános atya iskolánk osztálytermeit … Olvasd tovább →
Iskolai karácsonyi ünnepségünket az utolsó karácsony előtti tanítási napon, december 21-én, szombaton, 11 órától tartottuk iskolánk tornatermében. A színvonalas ünnepi műsort iskolánk diákjai adták elő, Bak Mária hitoktató áldozatos munkájának eredményeképp. Ünnepségünket jelenlétével megtisztelte dr. Berkes László pápai prelátus, a … Olvasd tovább →
2013. december 20.: „Így látom a Szent Koronát” „Így látom a Szent Koronát” című rajzpályázaton Lázár Melinda (8.b) és Murányi Tímea (8.b) osztályos tanulók közönségdíjat kaptak. Német nyelvi szavalóverseny – 2013. december 11. A Szent László Gimnázium német nyelvi … Olvasd tovább →
December 18-án nálunk jártak a nagycsoportos óvodások. Két óvoda (Dohány úti és az Egri úti óvoda) leendő első osztályosai ismerkedtek iskolánkkal. A tankonyhában mézeskalácsot sütöttek, míg az ebédlőben karácsonyi díszeket készítettek az óvodások.
Olvasd tovább →Második éve működik iskolánkban filmklub, melynek mottója: „Az igazán jó film olyan, mint a hasznosan eltöltött szabadság, a jó könyv vagy a tartalmas vasárnapi pihenés, mely ösztönzőleg hat ránk, és lendületet ad a mindennapokhoz, valamint rávilágít életünk és küzdelmeink értékeire.” … Olvasd tovább →