Mikulásváró ünnepség
Immár hagyománnyá vált iskolánkban, hogy Mikulásváró ünnepséget szervezünk. December 4-én (csütörtökön) az első órában került sor a színvonalas műsor bemutatására.
Olvasd tovább →Immár hagyománnyá vált iskolánkban, hogy Mikulásváró ünnepséget szervezünk. December 4-én (csütörtökön) az első órában került sor a színvonalas műsor bemutatására.
Olvasd tovább →Ünnepélyes keretek között avatták fel a Jézus Szíve templom, Szent István Katolikus Általános Iskola, háztartási bolt, régi Kistemplom épületei által határolt területet december 3-án. A tér a Jezsuiták tere nevet kapta.
Olvasd tovább →Iskolánk dolgozója, Zelei Jánosné Borika 2014. decemberében nyugdíjba vonult. Iskolánkban élelmezésvezetőként dolgozott több, mint 20 évig.
Olvasd tovább →2014. november 26-án dr. Ternyák Csaba egri érsek áldotta meg a Genezáret Katolikus Lelkigyakorlatos Ház-, Ifjúsági- és Sportüdülőt Sarudon.
Olvasd tovább →Szent Cecília, a „zene védőszentje” tiszteletére 2014. november 23-án, vasárnap este 5 órától a Jézus Szíve Templomban zenés áhítat volt, amin iskolánk kórusa is énekelt.
Olvasd tovább →A Testvériskolai kapcsolatok kialakítása az ózdi II. János Pál Katolikus Általános Iskola és a mezőkövesdi Szent István Katolikus Általános Iskola között című TÁMOP pályázat keretén belül diákjaink látogatást tettek ózdi testvériskolánkban 2014. november 5-én.
Olvasd tovább →Iskolánkban október 22-én, szerda reggel 8 órától emlékeztünk meg az 1956-os forradalom eseményeiről. A tornateremben színvonalas műsorral és diavetítéssel idéztük fel az 58 évvel ezelőtt történt eseményeket.
Olvasd tovább →2014. október 22-én, reggel 8 órától iskolánk tornatermében emlékeztünk meg az 1956-os forradalom évfordulójáról.
Olvasd tovább →2014. október 14-én immár második alkalommal került sor a templomkertben a Mária-szobornál az esti rózsafűzér imádság közös elimádkozására Dr. Berkes László pápai prelátus, a Jézus Szíve templom plébánosa vezetésével. Iskolánk diákjai mécsessel a kezükben mondtak egy-egy imát.
Olvasd tovább →Iskolánk védőszentjének ünnepét Magyarok Nagyasszonya napján tartjuk. A napot ünnepi szentmisével kezdtük, majd filmvetítéssel, bábszínházzal folytattuk.
Olvasd tovább →Főegyházmegyei tanévnyitót tartottak 2014. augusztus 26-án az Egri Bazilikában. A programra az Egri Főegyházmegye köznevelési intézményeinek pedagógusai és lelkipásztorai kaptak meghívást.
Olvasd tovább →Július 20-tól 25-ig iskolánkból 50 tanuló táborozott az Erzsébet-program keretében Balatonberényben. Sok gyermek most először látta a „magyar tengert”.
Olvasd tovább →Június végén öt napot töltöttünk a Bükk vadregényes hegyei között található Boróka erdei táborban, Nagyvisnyón a 3.b osztály tanulóival.
Olvasd tovább →55 6-7-8. osztályos tanuló részvételével táboroztunk Balatonszárszón. Megérkezés napján már medencés fürdőzést tartottunk, majd sétát tettünk a Balatonhoz, ami 300 méterre volt a szállásunktól. Kedden ebéd után átvonatoztunk Balatonboglárra, ahol megtekintettük a gömbkilátót, boboztunk és a kalandpark területén levő kötélpályát … Olvasd tovább →
Iskolánkban a 8. osztályos tanulók ballagását 2014. június 14-én délelőtt tartottuk. Az iskola díszítését a 7. osztályos tanulók szülei végezték. A ballagás szentmisével kezdődött, melyet dr. Berkes László pápai prelátus, a Jézus Szíve templom plébánosa celebrált. Az ünnepélyes műsor után … Olvasd tovább →
Idei diáknapunkat június 11-én, szerdán rendeztük meg. A gazdag programot a DÖK képviselők javaslataival kiegészítve a 8.a és 8.b tanulóival állítottuk össze.
Olvasd tovább →Iskolánkban a Madarak és Fák Napját 2014. június 14-én, kedden tartottuk. Ezen a napon rendeztük meg a Sipos Ferenc emlékversenyt.
Olvasd tovább →